To już właściwie zaraz, w piątek 20 września o 9.00 rozpoczyna się organizowana przez naszą Fundację konferencja naukowa „Dziecko w pediatrycznej opiece paliatywnej – współpraca w zespole interdyscyplinarnym.” To niezwykle istotne spotkanie specjalistów z całej Polski pracujących z nieuleczalnie chorymi dziećmi. W programie wydarzenia przewidujemy też oficjalną uroczystość z okazji 10-lecia powołanego przez nas Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.

Jubileusz jest świetnym pretekstem do wymiany doświadczeń i poszerzenia wiedzy z zakresu pediatrycznej opieki paliatywnej wśród pracowników hospicjów oraz lekarzy pediatrów i rezydentów pediatrii. Konferencja ma też znaczenie dla zwrócenia uwagi opinii publicznej na temat nieuleczalnie chorych dzieci. Część oficjalna, która odbędzie się w piątek, o godz. 11.30 w Auli Magna w Pałacu Branickich w Białymstoku, będzie natomiast okazją do przedstawienia historii, pracy, a także zespołu Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.

Konferencja potrwa dwa dni. Program konferencji i szczegóły dotyczące udziału znajdują się na www.pomozim.org.pl/konferencja2019