Dzień Dziecka to chyba ulubione święto w pracy zespołu hospicyjnego i całej Fundacji. Ulubione przynajmniej w dwóch powodów, po pierwsze dlatego, że spotykamy się z wszystkimi naszymi małymi podopiecznymi (hospicyjnymi i onkologicznymi), po drugie – że możemy się cieszyć z tego, że kolejny rok są razem z nami!

W tym roku nasza liczna i z roku na rok powiększająca się rodzina hospicyjna spotkała się 1 czerwca w ośrodku Pięć Dębów w Supraślu. Aktualni i wypisani pacjenci hospicjum z rodzinami, rodziny z Grupy wsparcia w żałobie, wolontariusze i przyjaciele Fundacji – w sumie ok 180 osób – zgromadzili się w jednym miejscu, by wspólnie się bawić, wymieniać doświadczenia i integrować. Naszym zadaniem jako organizatorów było natomiast podarowanie rodzicom i rodzeństwu chwili wytchnienia od codziennego trudu opieki nad śmiertelnie chorym dzieckiem.

Pomogły nam w tym dwie zaprzyjaźnione myszy, które zaprosiły naszych gości do Krainy Twórczych Działań, w której m.in. uczestniczyli w wielkim pokazie mody, wykonywali maski kota i ścigali się w toczeniu sera. Odwiedzili nas również leśnicy z Nadleśnictwa Supraśl z rodzinnym przyrodniczym kołem fortuny oraz Białostocki Klub Karate Kyokushin „Kanku” ze specjalnym pokazem swoich umiejętności. Chętni rodzice mogli chwilę odetchnąć na warsztatach decoupage`u i robienia kwiatów z bibuły. Każdy też mógł spróbować pysznych słodkich naleśników zasponsorowanych przez Naleśnikarnię Retrospekcja.

Za pomoc w organizacji tego szczególnego dnia dziękujemy:

Starostwu Powiatowemu w Mońkach za transport podopiecznych,

Burmistrzowi Sokółki za transport podopiecznych,

Nadleśnictwu Supraśl za prowadzenie przyrodniczego koła fortuny,

Naleśnikarni Retrospekcja za podarowanie pysznych słodkich naleśników,

Białostockiemu Klubowi Karate Kyokushin „Kanku” za wspaniały pokaz umiejętności,

Przedszkolom i Szkołom uczestniczącym w akcji „Pola Nadziei”, które przygotowały upominki dla wszystkich dzieci,

Firmie Rosti Polska za podarowanie nagród w konkursach,

Panu Tomaszowi Skurskiemu z Ośrodka Pięć Dębów za życzliwe przyjęcie i profesjonalną obsługę,

Pani Katarzynie Gromotowicz za prowadzenie warsztatów decoupage’u,

Pani Ewie Waszkiewicz za malowanie buziek dzieciom, gadżety oraz zdjęcia,

Pani Małgorzacie Tarasewicz-Wosik z pomocnikami za bycie najlepszym mysim teamem na świecie!

Naszym Kochanym Wolontariuszom.