Przekaż 1% ciężko chorym dzieciom.

Sprawdź, jak to zrobić

FCMed

Korzystając z usług Familijnego Centrum Medycznego pomagasz maluchom z Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.

Nasi mali, nieuleczalnie chorzy podopieczni wymagają nie tylko stałej troski, miłości, pielęgnacji i wsparcia. Potrzebują przede wszystkim, z uwagi na swój – często zmieniający się stan zdrowia- profesjonalnej opieki medycznej. W ramach Domowego Hospicjum zapewniamy im pomoc medyczną, pielęgniarską, rehabilitacyjną. Ale to nie wszystko. Choroby i dolegliwości, z którymi się na co dzień zmagają, sprawiają, że potrzebne są częste konsultacje specjalistyczne oraz badania. Fundacja finansuje niezbędne wizyty lekarskie czy realizację specjalistycznych badań. Jednak organizacja wizyt w różnych placówkach ochrony zdrowia często bywa kłopotliwa, a nieraz wręcz trudna do realizacji. Dlatego postanowiliśmy utworzyć własne, profesjonalne centrum medyczne, w którym każdy nasz hospicyjny maluch znajdzie niezbędną pomoc. W ten sposób możemy jeszcze lepiej, bo sprawniej reagować na zmieniający się stan zdrowia naszych małych podopiecznych, prowadząc samodzielnie leczenie holistyczne – a zatem – dbając o nich w sposób kompleksowy.

W 2015 roku dzięki ogromnemu wysiłkowi, a przede wszystkim dzięki niezwykle hojnym sponsorom i darczyńcom o sercach przepełnionych miłością i wrażliwością na los naszych dzieci, udało się nam zbudować Familijne Centrum Medyczne. Zapewnienie im dostępności do specjalistów to był tylko jeden z powodów, dla których to uczyniliśmy. FCMed nie jest kolejnym centrum medycznym na mapie regionu. Albowiem cały dochód, jaki przynosi, zostaje przeznaczony na bieżące utrzymanie i finansowanie działalności Domowego Hospicjum dla Dzieci.

Jesteśmy dumni z tego miejsca. Nie tylko dlatego, że dzięki pomocy szlachetnych i wielu dobrych ludzi, udało się nam stworzyć nowoczesną, a zarazem piękną placówkę medyczną, w której panuje prawdziwie rodzinna atmosfera, w której bezpłatną pomoc uzyskują nasi podopieczni. Jesteśmy dumni również dlatego, że udało się nam namówić do współpracy najlepszych specjalistów wielu dziedzin medycyny, ale także wyposażyć je nowoczesny i zaawansowany sprzęt medyczny, diagnostyczny, a przede wszystkim rehabilitacyjny.

W FCMed dbamy o zdrowie pacjentów w każdym wieku – dzieci, dorosłych, seniorów.

Familijne Centrum Medyczne mieści się na ponad 700 m2, na których zlokalizowaliśmy gabinety lekarskie, Ośrodek Rehabilitacji im. Sue Ryder dla dzieci i dorosłych, salę zabiegową z pokojem wypoczynkowym, specjalistyczne gabinety terapeutyczne: magnetoterapii, światłolecznictwa, laseroterapii, elektroterapii, ultradźwięków oraz pracownie diagnostyczne, w których wykonywane są badania: USG, gastroskopii i kolonoskopii dzieci i dorosłych, ECHO serca, badania Holtera, EKG. FCMed to również poradnie specjalistyczne, w których przyjmują lekarze o bogatym doświadczeniu zawodowym i szerokim spektrum wiedzy.

Odwiedź stronę FCMed: http://www.fcmed.pl/

To wyjątkowa przestrzeń, w której łączą się oczekiwania pacjentów, z doświadczeniem naszych specjalistów, wyposażonych w nowoczesny sprzęt, a przede wszystkim pełnych zrozumienia i życzliwości dla drugiego człowieka i jego problemów.

Przekaż 1%, rozlicz podatek online
WP Popup