Po raz trzeci Fundacja „Pomóż Im” zrealizuje projekt pod nazwą „Ruch kluczem do aktywności
i rozwoju”. W jego ramach zapewnimy bezpłatną rehabilitację 15 dzieciom z Białegostoku. Zadanie jest finansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Każdy uczestnik projektu będzie miał zapewnionych 10 zabiegów oraz dodatkową wizytę wstępną, oceniającą stan dziecka i kwalifikującą do indywidualnej terapii. Rehabilitacja odbędzie się  w nowej siedzibie Familijnego Centrum Medycznego prowadzonego przez naszą Fundację – przy ul. Mazowieckiej 33 w Białymstoku.

To już trzecia edycja projektu „Ruch kluczem…”, którą realizujemy ze środków PFRON – mówi Ewa Sadowska, wiceprezes Fundacji „Pomóż Im”. – Za każdym razem nie mamy problemów z rekrutacją dzieci, ponieważ zapotrzebowanie na rehabilitację w mieście jest bardzo duże. Kolejki na nią są długie i pacjenci czekają kilka miesięcy, a dzięki temu projektowi mogą skorzystać z nieodpłatnej rehabilitacji już od sierpnia – dodaje Ewa Sadowska.

Zabiegi realizują wykwalifikowani terapeuci z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi z wykorzystaniem narzędzi stymulujących rozwój. W ramach poprzednich dwóch edycji projektu z nieodpłatnej rehabilitacji skorzystało 50 dzieci.

Dzieci rozpoczną zabiegi już 2 sierpnia. Rekrutacja trwa do końca lipca. Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia do udziału w projekcie przyjmuje rejestracja Familijnego Centrum Medycznego. Nr tel. 85 67 77 022.