Dzień Dziecka to święto wyjątkowe i z utęsknieniem wyczekiwane przez najmłodszych. Niestety nie wszystkie maluchy mogły je spędzić ze swoimi najbliższymi, wśród koleżanek i kolegów. To między innymi mali pacjenci, którzy przebywają w Klinice Onkologii i Hematologii w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym. Właśnie o nich w sposób szczególny zadbała Fundacja „Pomóż Im”.

– Każdej chorobie towarzyszy wiele negatywnych emocji, zwłaszcza kiedy dotyka ona najmłodszych. Trudna, codzienna, szpitalna rzeczywistość, strach, ból – to wszystko dotyka dzieci z oddziału onkologii. Jak co roku postaramy się, aby Dzień Dziecka na długo pozostał w ich pamięci. Przygotowaliśmy sporo ciekawych atrakcji i niespodzianek – mówi Krystyna Skrzycka – wiceprezes Fundacji „Pomóż Im”.

Wielkie świętowanie na oddziale onkologicznym rozpoczęliśmy w czwartek – 30 maja. O godzinie 12.00 do Kliniki wkroczyli wolontariusze Fundacji, którzy zadbali o dobre nastroje maluchów, a rodzicom podarowali chwile wytchnienia.

Jedną z atrakcji była wizyta strażaków z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku, którzy opowiedzieli o swoim zawodzie i pokazali sprzęt strażacki. Był pokaz robienia kolorowych owocowych koktajli i kącik gofrowy. Mamy mogły zrelaksować się na masażach a po nich skosztować sushi. Na korytarzu stanęła Fotobudka, gdzie każdy mógł zrobić sobie zabawne, pamiątkowe zdjęcie.