Fundacja „Pomóż Im” jak co roku przygotowała masę niespodzianek dla swoich Podopiecznych z okazji Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca. Co roku przykładamy dużą wagę do tego, aby odpowiednio uczcić te trzy wyjątkowe święta. W niedzielę, 26 maja na terenie Pięciu Dębów w Supraślu odbył się Dzień Rodziny, podczas którego w szczególny sposób zostali uhonorowani nie tylko najmłodsi, ale również ich rodzice.

W zasadzie całą niedzielę wypełniły liczne atrakcje zaplanowane z myślą o wszystkich uczestnikach – Dzieciach oraz ich Rodzicach i Opiekunach – informuje Tomasz Machelski, prezes „Fundacji „Pomóż Im”.

Jak podkreśla prezes, udział w Dniu Rodziny to oczywiście przede wszystkim możliwość dobrej zabawy dla Maluchów i szansa oderwania się, choć na moment od czasami przytłaczającej i trudnej codzienności związanej z opieką nad dziećmi.

– Dodatkowo to zarazem okazja do integracji naszych „hospicyjnych” Rodzin. Podobne spotkania mają przy tym znaczne oddziaływanie terapeutyczne. Stwarzają bowiem okazję do wyjścia z domu, spotkania i rozmów z osobami znajdującymi się w podobnej sytuacji.

Dzień Rodziny rozpoczął się o godzinie 11 i trwał do godziny 16.00. Podopieczni Białostockiego Hospicjum dla Dzieci oraz towarzyszące im Rodzeństwo mogli oddać się zabawom na licznych dmuchanych placach zabaw. Przygotowaliśmy też masę konkursów, zawodów i niespodzianek prowadzonych przez animatorów.

„Hospicyjne” Mamy miały okazję wziąć udział w niecodziennym pokazie mody. Dzięki uprzejmości dyrektora Teatru Dramatycznego mogliśmy wypożyczyć piękne stroje a dzięki temu Mamy mogły się poczuć odmienione.

Fundacja pomyślała też o tatusiach. Panowie wzięli udział we wbijaniu gwoździ na czas, czemu towarzyszyło wiele sportowych emocji.

Udział w festynie wzięli dodatkowo szczególni goście. Na miejscu zjawili się m.in. motocykliści z jednego z białostockich klubów motocyklowych. Nie zabrakło również lizaków dla Dzieci i uwielbianej waty cukrowej i lodów.

Dziękujemy naszym Kochanym Rodzinom za przybycie i wspólną zabawę!

Obejrzyj wideo:

Obejrzyj materiał na Białystok.tvp.pl

Obejrzyj zdjęcia: