W bajkach wszystko może się wydarzyć. Super bohaterowie pokonują potwory, postacie mają nadprzyrodzone moce, a dobro zawsze zwycięża. To za to kochamy bajki i ich pełen magii świat.  Przypominają nam, że w dorosłym, zwykłym życiu też wiele rzeczy jest możliwych. Są one trudne, wymagają od nas wiele wysiłku i trudu, ale są możliwe!

Najlepszym tego potwierdzeniem są dwie bajki muzyczne: „Opowiastki z lasu i nie tylko” i „Opowieść o Cebulku”, które powstały dzięki dzieciom uczęszczającym na zajęcia muzyczno- taneczne do Otwartej Przestrzeni Artystycznej i dwójce wyjątkowo zdolnych i pełnych pasji osób: Iriny i Jarosława Sidoruk.

– Kilka lat pracy młodych tancerzy (65 osób), setki godzin spędzonych na sali tanecznej, kostiumy, scenografia przygotowana przez uczestników zajęć plastycznych wraz z instruktorami, nie mogliśmy tego zaprzepaścić, a przede wszystkim nie chcieliśmy się poddać bez walki. Czuliśmy także, że musimy ratować nasze dzieci z pandemicznej apatii, a próby do przedstawień to był dla nich jedyny kontakt z rówieśnikami i „normalnością”. – mówi choreografka przedstawień Irina Siodruk z Artei.

Dzieciom tak jak to było pierwotnie planowane nie udało się zatańczyć na żywo na scenie BOK-u, ale dzięki wsparciu wielu dobrych ludzi przedstawienia zostały ukończone, nagrane i wydane w postaci płyt CD. W akcję zaangażowali się sponsorzy, którzy od wielu lat pomagają podopiecznym fundacji: www.bee.plwww.taniaksiazka.pl oraz pomogły środki z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 i Funduszu Wsparcia Kultury.

W piątek i sobotę odbyły się premiery bajek, w których mieliśmy przyjemność uczestniczyć:)

– Współpraca z Fundacją Pomóż Im to coś więcej niż akcja charytatywna na rzecz jej podopiecznych. Oczywiście zbieramy fundusze, które zawsze i tak będą niewystarczające, ale jednocześnie jesteśmy wdzięczni, że możemy pokazać naszym uczniom ile można osiągnąć realizując swoje artystyczne pasje. – dodaje Irina Sidoruk.

Gorąco zachęcamy Was do zakupu płyt za symboliczną cegiełkę  25 zł. Płyty można otrzymać w siedzibie Otwartej Przestrzeni Artystycznej ARTEA przy ul. Zwycięstwa 10 lok.106 w godzinach: poniedziałek – piątek: 15:30 – 20:00, sobota: 9:00 – 13:00.