Choinka Darczyńców to wyjątkowa akcja, jaką co roku organizuje białostocka redakcja Gazety Wyborczej. Zakończona właśnie, 13. edycja, okazała się niezwykle szczęśliwa dla naszej fundacji. Po pierwsze – redakcja zdecydowała się przeznaczyć środki na zakup łóżek rehabilitacyjnych dla naszych podopiecznych. Po drugie – darczyńcy byli hojni, dzięki czemu uzbierała się kwota 15 760 zł.

Oni „ubrali” choinkę

Powyższa suma powinna pozwolić na zakup trzech dużych łóżek. Jak została zebrana? Darczyńcy – firmy oraz osoby prywatne – wykupowali ozdoby na wirtualnej choince: gwiazdy, dzwonki oraz duże i średnie bombki. Drzewko było prezentowane na stronie internetowej „Gazety Wyborczej” oraz w papierowych wydaniach „Tygodnika Białostockiego” w grudniowe piątki.

Systematycznie pojawiały się na nim kolejne ozdoby. Spora część firm wspiera tę akcję regularnie i tym razem również nie zawiodły. Doceniamy to tym bardziej, że czasy są ekonomicznie niepewne i wcale nie jest łatwo o takie gesty.

A oto lista firm i organizacji, które ubrały choinkę:

  • APS Automatyka – Pomiary – Sterowanie
  • Benmar,
  • Chorten,
  • Muzułmański Związek Religijny w Rzeczypospolitej Polskiej – Najwyższe Kolegium Muzułmańskie,
  • Bipol,
  • Krekom,
  • Sieńko i Syn – Autoryzowany Dealer Volkswagen i Audi,
  • AC SA,
  • PSS Społem Białystok,
  • Promotech.

Do środków od firm doszły wpłaty indywidualnych darczyńców. Wszystkim z całego serca dziękujemy! Nowoczesne łóżka rehabilitacyjne pełnią bardzo istotną rolę w opiece nad ciężko chorymi dziećmi. Mechaniczne sterowanie pozwala na łatwe zmiany pozycji ciała. Łóżka zapewniają też znacznie wyższy komfort pracy dla opiekunów, a pamiętajmy, że choć jesteśmy dostępni 24 godziny na dobę, codzienna, podstawowa pielęgnacja dzieci spoczywa zwykle na rodzicach. A większość naszych podopiecznych to maluchy leżące.

Choinka Darczyńców pomogła nam wielokrotnie

Przypomnijmy, że Choinka Darczyńców wspierała naszych podopiecznych także rok temu, umożliwiając zakup materacy przeciwodleżynowych. Cofając się natomiast o dwa i cztery lata, również dzięki tej akcji, zebraliśmy środki na koncentratory tlenu.

Akcja wspierała także inne organizacje. W sumie w 13. edycjach „Wyborcza” przekazała na szczytne cele ponad 250 tysięcy złotych! Ta inicjatywa czyni – wprost – wiele dobra. Serdecznie gratulujemy redakcji i życzymy, by to dobro do Was wróciło.

Przeczytaj artykuł podsumowujący akcję

Czytaj także:

Choinka Darczyńców 2021

Ilustracja: Agencja Wyborcza.pl

Choinka Darczyńców Gazety Wyborczej