Choinka Darczyńców Gazety Wyborczej w tym roku wygląda wyjątkowo pięknie. Ubrało ją aż 15 firm, instytucji i uczelni z woj. podlaskiego. Każda ozdoba oznaczała konkretną pomoc, za którą zakupimy specjalistyczny sprzęt. W sumie uzbierało się aż 18 320 złotych, co jest kwotą rekordową!

Świąteczne, wirtualne drzewko ubrali: w gwiazdy – Krekom, Chorten, APS Automatyka – Pomiary – Sterowanie SA, Muzułmański Związek Wyznaniowy, Benmar-Markety Budowlane; w dzwonek – BIPOL; w bombki – Sieńko i Syn, AC SA, Nibe – Biawar, Uniwersytet w Białymstoku, Promotech, PSS Społem, Fit Cake, Dachy Stachurski, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.

Wielkie, wielkie DZIĘKUJEMY w imieniu dzieci!. Za te pieniądze możemy naprawdę sporo. Na pewno zaopatrzymy się w dwa materace przeciodleżynowe, których zakup był celem akcji. Są bardzo nowoczesne, dostosowują się do ciała pacjenta i przynoszą wyraźną ulgę. W domowym hospicjum zdecydowana większość pacjentów to dzieci leżące, dlatego tak istotny jest ich komfort w takiej pozycji. Nowe materace można też dzielić na mniejsze, przenosić z miejsca na miejsce. To jest również niezwykle ważne dla opiekunów.

Wyniki akcji przerosły oczekiwania, a więc na materacach nie poprzestaniemy. Planujemy wymianę ssaków medycznych (niektóre mają już 10 lat), a może starczy jeszcze na koncentrator tlenu.

Lepszego Świętego Mikołaja trudno byłoby sobie wyobrazić. Serdecznie dziękujemy i gratulujemy doskonałej akcji białostockiej redakcji „Gazety Wyborczej”.  A już niedługo pochwalimy się dokonanymi dzięki niej zakupami.

Więcej o akcji tutaj

Fot. unsplash.com (główne) / Agencja Wyborcza.pl (choinka)