Symboliczny finał tegorocznego Miesiąca Dobroczynności za nami. W sobotę 25 listopada w Restauracji Lipcowy Ogród wspólnie bawiliśmy się na dorocznym, charytatywnym Balu Andrzejkowym. Dziękujemy, że byliście z nami!

Wieczór rozpoczął się od symbolicznego akcentu. W szczególny sposób podziękowaliśmy dwóm osobom, które wspierają nas od dawna. Order Nadziei przyznaliśmy Łukaszowi Kierusowi, właścicielowi TaniaKsiążka.pl. Natomiast Grzegorz Kuczyński, prezes Fundacji Białystok Biega odebrał tytuł Mecenasa Dobroczynności.

W programie wieczoru nasi goście mieli m.in. okazję podziwiać energetyczny pokaz tańca hiszpańskiego w wykonaniu: Bartka Statkiewicza i Anety Boćwińskiej – Bartoszuk. W kolejnych chwilach oddechu od parkietowych szaleństw przy muzyce kapeli BTL całą uwagę skradł profesjonalny barista z firmy „Przystanek Bar”.

Niejeden z naszych gości zyskał dodatkową okazję do uśmiechu podziwiając swoją podobiznę na karykaturze wykonanej przez rysownika – Konstantina Tenka. Kto zaś chciał dodatkowej pamiątki z Balu mógł skorzystać z fotobudki, która cieszyła się powodzeniem.

Jak co roku, nie mogło zabraknąć licytacji. Na aukcję, którą poprowadziła Maria Niklińska – Ambasador naszej Fundacji, trafiły obrazy: Rocha Urbaniaka „Złoty lotnik”, Katarzyny Krauze-Romejko „Radość oczekiwania oraz Krzysztofa Koniczka „Kompozycja kosmiczna”. Ponadto goście licytowali: piłkę z podpisem Roberta Lewandowskiego, koszulkę naszego najlepszego obecnie piłkarza z podpisem a także tydzień z zatankowaną Toyotą C-HR.

Łącznie z licytacji uzbieraliśmy kwotę 14 000 zł. Naszą tradycją jest również zabawa fantowa, której zasady są proste. Wystarczyło wrzucić do puszki datek by móc wylosować jedną z kilkuset nagród. W tym roku, wśród fantów można było trafić: zatankowany samochód na weekend, pakiety rehabilitacji, weekendowe pobyty w hotelach, vouchery do opery, kina, teatru, sesje zdjęciowe, vouchery do restauracji, kwiaciarni, fryzjerów, drukarni, sklepów sportowych, vouchery na przyszłoroczny koncert i bal Fundacji „Pomóż Im”, najróżniejsze przedmioty od gwiazd muzycznych (płyty, koszulki, kubki, plakaty), wizyty w parkach rozrywki, pokojach logicznych, na myjni, zestawy: naturalnych olejów, wędlin, sprzęt sportowy, koszulki z autografami piłkarzy, książki, kubki, tematyczne torby, czajniki i inny mały sprzęt AGD, współprowadzenie audycji w Polskim Radiu Białystok, zwiedzanie ośrodka Telewizji Polskiej w Białymstoku, biżuterię, voucher na projekt strony internetowej, akcesoria medyczne (ciśnieniomierze) i sportowe (koszulki, szaliki, butelki), zabiegi kosmetyczne i SPA, a nawet… poradę prawną!

Z zabawy fantowej, rysunków tworzonych przez karykaturzystę i zamawianych piosenek u Kapeli BTL, w sumie uzbieraliśmy 8 775 zł.

Pragniemy z całego serca podziękować Wam za  niezapomniany wieczór. Mamy nadzieję, do zobaczenia za rok.

Korzystając z okazji, pragniemy serdecznie podziękować:

– Sponsorowi Balu – Firmie “NUTRICIA”
– Panu Rochowi Urbaniakowi za przekazanie obrazu „Złoty lotnik”
– Pani Katarzynie Krauze – Romejko za przekazanie obrazu „Radość oczekiwania”
– anonimowemu darczyńcy – za przekazanie obrazu Pana Krzysztofa Koniczka
„Kompozycja Kosmiczna”
– Fotografowi gwiazd Marcie Wojtal – za pomoc z zdobyciu gadżetów Roberta
Lewandowskiego
– Toyocie Białystok
– Polskiemu Radio Białystok

Partnerom, dzięki którym mogła odbyć się aukcja i zabawa fantowa:
– TaniaKsiażka.pl
– Rosti
– Hotelom i Restauracjom – Lipcowy Ogród, Lipowy Most, Silver, Pod Herbem,
Browar Stary Rynek, Sixty Six, Kawelin
– Fotografom – Patryk Dziejma, Monika Woroniecka, Piotr Czechowski
– Firmom – Olejowy Raj, Agapit, Prestige Męski, Pijalnia Wedel, Hurtowania Kaja-
sport, Park Trampolin Jumper, Myjnia Car – Spa, Helios, drukarnia D3- Studio,
Jagiellonia, Centrum Dietetyki Stosowanej, Escape Room, Salon SPA Netrete,
SuperTomasz
– Instytucjom – Operze i Filharmonii Podlaskiej, Białostockiemu Teatrowi Lalek, Teatrowi Dramatycznemu, Białostockiemu Ośrodkowi Kultury,
– Fryzjerom – Piotr Mordas, Szalone Nożyczki,
– Zakładom mięsnym – Perkpol i ZMB
– Podlaskiemu Stowarzyszeniu Właścicielek Firm