Naszą fundację odwiedzili niesamowici goście – Maria Niklińska i Przemysław Cypryański. To laureaci telewizyjnego „Wielkiego Testu o Kościuszce”.

Kilkanaście dni temu na antenie telewizyjnej rywalizowali z innymi celebrytami, jednak to ich wiedza historyczna okazała się najlepsza i odnieśli zwycięstwo. Nagrodą była kwota 30 tysięcy zł., którą zdecydowali się przekazać na rzecz naszej Fundacji, za co bardzo im dziękujemy!

Aktorzy chcieli dowiedzieć się, na czym polega nasza codzienna praca, więc wspólnie wybraliśmy się do jednej z hospicyjnych rodzin. Marta i Marcin Łapińscy mieszkają w Sobolewie i wychowują troje dzieci: 8-letniego Franka, 5-letnią Marysię i 2 – letnią Hanię. To właśnie najmłodsza dziewczynka jest naszą podopieczną. Urodziła się z licznymi wadami mózgu, wodogłowiem. Hania nie słyszy, nie mówi, nie jest w stanie samodzielnie siedzieć, ani nawet jeść. Ma założoną gastrostomię.

Maria Niklińska i Przemysław Cypryański nie ukrywali swojej troski i współczucia. Wyjechali od nas z poczuciem tego, że swoją wygraną ulokowali we właściwym miejscu. Jeszcze raz serdecznie im dziękujemy!