Dysponujesz wolnym czasem i czujesz, że mógłbyś go „podarować” innym, tym którzy potrzebują Twojej sprawczej ręki? Odkrywasz w sobie potrzebę niesienia pomocy, chciałbyś dowiedzieć się więcej o sobie, rozwinąć swoje umiejętności bycia z drugim człowiekiem lub po prostu – pragniesz realizować swoje pomysły i poszerzać własne możliwości?

Dołącz do grona Naszych wolontariuszy!

Wystarczy wziąć udział w bezpłatnym kursie dla wolontariuszy organizowanym przez Fundację „Pomóż Im”, który rozpocznie się 3.03 i potrwa do 31.03 2016 roku. Kurs jest dedykowany zarówno do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, studentów, jak i osób dorosłych, zainteresowanych niesieniem bezinteresownej pomocy osobom chorym i cierpiącym. Szkolenie składa się z cyklu czterech spotkań w terminach: 3, 10, 17 oraz 31 marca 2016 roku.

Zajęcia będą się odbywały w Auli Wydziału Nauk o Zdrowiu UMB, przy ul. Szpitalnej 37. Czas trwania każdego z nich to 90 minut – początek o godz. 18.00. Wśród poruszanych tematów znajdą się m. in.: podstawowe terminy związane z wolontariatem, prawa i obowiązki wolontariuszy, opis działalności Fundacji „Pomóż Im”, zagadnienia ogólne z zakresu opieki paliatywno-hospicyjnej, zagadnienia z zakresu chorób nowotworowych, zagadnienia psychologiczne.

Każdy uczestnik kuru weźmie udział w zajęciach praktycznych oraz w akcji charytatywnej. Na koniec zaś wszyscy absolwenci naszego szkolenia otrzymają stosowne certyfikaty potwierdzające nabycie odpowiednich umiejętności. Zapisy na kurs przyjmowane są drogą mailową.

Osoby zainteresowane wolontariatem i udziałem w kursie prosimy o kontakt z Grzegorzem Bejda: wolontariat@pomozim.org.pl