Już niewiele ponad miesiąc dzieli nas od uroczystej inauguracji, kolejnej odsłony ogólnopolskiej kampanii społecznej pod hasłem „Pola Nadziei”, którą jak co roku w naszym regionie koordynuje Fundacja „Pomóż Im”.

W tym roku akcja wystartuje 7 października. Oficjalne i uroczyste rozpoczęcie odbędzie się w sali Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, o godzinie 11.00 Wcześniej, bo już od 1 października ruszy doroczna akcja sadzenia żonkili w placówkach, które włączą się w organizację – na terenie szkół, przedszkoli, uczelni i instytucji publicznych.

10 października oficjalne rozpoczęcie edycji 2016/2017 zaplanowano w Łomży. Jak co roku, tak i tym razem, łomżyńska inauguracje będzie mieć miejsc w Bursie Szkolnej nr 3.

1 listopada rozpoczną się zajęcia edukacyjne z dziećmi i młodzieżą, które poprowadzą przedstawiciele Fundacji. Będzie to okazja do propagowania i upowszechniania idei hospicyjnej, przybliżania działalności Fundacji i uwrażliwiania – już od najmłodszych lat – na los osób chorych i potrzebujących. Zajęcia będą organizowane do końca marca w placówkach z całego regionu.

1 marca wystaruje konkurs plastyczny z okazji „Żonkilowego dnia nadziei”. Prace konkursowe będzie można nadsyłać do końca kwietnia. Nie może się też obejść bez kursu wolontariatu. Ten wzorem lat ubiegłych zostanie przeprowadzony w marcu i kwietniu – 23.03, 30.03, 6.04 i 13.04. Spotkania w ramach kursu będą się odbywały na Wydziale Nauk o Zdrowiu UMB. Zaplanowaliśmy również kurs dla osób, które chcą poznać pracę wolontariusza w Łomży. Daty łomżyńskiego kursu to: 28.03, 4.04, 18.04 i 25.04.

7 maja to zaś wielki finał kampanii, czyli „Żonkilowa Kwesta”. Tego dnia w wielu miejscach całego regionu będzie można spotkać naszych wolontariuszy (również absolwentów kursu), którzy w zamian za datki na rzecz naszego hospicjum będą rozdawali żonkile – symbole nadziei, które wyrosną na zakładanych jesienią specjalnych „żonkilowych polach”.

Podsumowanie kampanii nastąpi 9 czerwca.

Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane wzięciem udziału w akcji podmioty i placówki. Aby przyłączyć się do nas wystarczy pobrać deklarację, wypełnić ją a następnie odesłać do nas.

Pismo do szkół [pobierz w PDF]
Deklaracja uczestnictwa [pobierz w PDF]
Program Kampanii 2016/2017 [pobierz w PDF]

Zapraszamy!