I Przełajowy Bieg Wiosny przeszedł do historii. Udało się go zrobić rok po pierwotnie planowanym terminie (czyli tak, jak będzie z igrzyskami w Tokio :). Lwia część wpisowego wsparła podopiecznych Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.

Trzeba mieć w sobie wiele uporu i wytrwałości, by w obecnej rzeczywistości doprowadzać takie sprawy do końca. Rok temu, praktycznie tuż przed biegiem, „odwołał” go początek pandemii. To miała być pierwsza edycja. Były już nawet zamówione medale…

Organizatorzy nie zrezygnowali: Stowarzyszenie 3T Total Tri Training Białystok i Zespół Szkół Mechanicznych im. Św. Józefa w Białymstoku i SP nr 32  w Białymstoku im. mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. „Hubal”. Zaangażowanie placówek oświatowych wpisuje się w wielomiesięczną kampanię „Pola Nadziei”, jaką na rzecz hospicjum prowadzi nasza fundacja.

Choć obostrzenia tej wiosny ponownie wykluczyły wymarzoną imprezę na powietrzu, bieg się odbył wirtualnie. Zgłosiło się do niego 451 uczestników. W ciągu 10 dni mogli przebiec wybrany dystans, po czym przekazywali organizatorom wynik.

Dla nas wszyscy są zwycięzcami. Cały zysk z wpisowego – prawie 5 200 złotych – wesprze nieuleczalnie chore dzieci ich rodziny. One – tak ja sportowcy – codziennie walczą ze słabościami i pokonują swoje przeszkody.

Bieg ma obiecującą przyszłość, m. in. dzięki partnerom, którzy wsparli przedsięwzięcie:

Polar, Flash, Lasy Państwowe, CareLine, Opera i Filharmonia Podlaska, Helios, Elem, Softserve. Elkond, Figle Migle.

Do zobaczenia za rok – już wszyscy razem na jednej trasie. Prowadzącej wśród drzew, w słońcu, a może w deszczu i po kałużach ;).