Między innymi byli podopieczni Fundacji „Pomóż Im” wezmą udział w Międzynarodowych Igrzyskach Sportowych „Onko-Olimpiada 2016”! Będzie to grupa około 20 osób z województa podlaskiego. Wydarzenie odbędzie się w dniach 18-21 sierpnia 2016 roku, na obiektach sportowych Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Onko-Olimpiada to jedyna tego typu impreza sportowa na świecie dla młodych zawodników zmagających się z chorobą nowotworową. Pierwsze Igrzyska odbyły się w 2007 roku i spotkały się z ogromnym zainteresowaniem uczestników.

Celem tej imprezy jest przede wszystkim budowanie poczucia własnej wartości wśród dzieci z chorobą nowotworową, a w szczególności u tych, u których choroba pozostawiła trwały ubytek na zdrowiu. Udział w zawodach sportowych, to nie tylko rehabilitacja ruchowa, ale również możliwość powrotu do normalnego funkcjonowania, po przebyciu długotrwałego leczenia. Dodatkowym celem jest także przełamanie stereotypów i podniesienie świadomości społecznej wobec choroby nowotworowej.

Dzięki „Onko-Olimpiadzie” dzieci oraz młodzież onkologiczna ma okazję celebrować zwycięstwo, nie tylko w konkurencjach sportowych, ale to najważniejsze w ich życiu – zwycięstwo nad chorobą nowotworową. Dla uczestników to 2 dni zmagań sportowych, a także niesamowita okazja do integracji i aktywizacji po chorobie nowotworowej.