W czwartek 24 listopada po raz pierwszy w Łomży rusza kurs wolontariatu zorganizowany w ramach Kampanii „Pola Nadziei”.

Bezpłatny kurs jest dedykowany dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć pasjonująca przygodę z pracą w charakterze wolontariusza. Szkolenie składa się z cyklu trzech spotkań, które odbędą się: 24 listopada, 1 grudnia oraz 8 grudnia. Wszystkie spotkania w ramach kursu rozpoczynają się o godz. 13.00 w Bursie Szkolnej nr. 3 w Łomży (ul. Zjazd 3).

24.XI.2016 r.
– Zagadnienia ogólne – organizacja kursu, zagadnienia prawne, informacje dotyczące wolontariatu, działalność Fundacji „Pomóż Im”, podstawowe terminy („wolontariat”, „opieka paliatywna”) prowadzone przez Prezesa Fundacji Arnolda Sobolewskiego.

1.XII.2016 r.
– Chore dziecko. Jego potrzeby i otoczenie – wykład lekarza Domowego Hospicjum dla Dzieci

8.XII.2016 r.
– wykład Pielęgniarki Oddziałowej Kliniki Onkologii i Hematologii UDSK w Białymstoku i psychologa Domowego Hospicjum dla Dzieci

Na koniec wszyscy absolwenci naszego szkolenia otrzymają stosowne certyfikaty potwierdzające nabycie odpowiednich umiejętności.
W celu uzyskania certyfikatu potwierdzającego ukończenie kursu dla wolontariuszy niezbędna będzie obecność na wszystkich spotkaniach oraz zaliczenie praktyki poprzez: udział w kweście w ramach „Pól Nadziei” (planowany termin – 07.V.2017r. –
niedziela).