W sobotę, 19 listopada w Restauracji „Lipcowy Ogród” ponad 240 osób bawiło się podczas wyjątkowego dorocznego Balu Andrzejkowego Fundacji „Pomóż Im”. Jednak był to bal szczególny – bo charytatywny – cały dochód z imprezy pomoże nam prowadzić Hospicjum dla Dzieci.

W programie oprócz wykwintnego menu specjalnie skomponowanego na tę szczególną okazję przez szefa kuchni Restauracji nie mogło zabraknąć również wielu wspaniałych atrakcji.

Jak co roku, przyznaliśmy prestiżowy tytuł Mecenasa Dobroczynności. Symboliczna statuetka stanowiąca najwyższy wyraz uznania za wsparcie dla działań naszej Fundacji trafiła tym razem do firmy Globart, której właściciele od lat systematycznie i hojnie wspomagają Fundację. 

Ale to nie wszystko. W trakcie wydarzenia zaprezentowaliśmy również nazwisko kolejnego Ambasadora Fundacji „Pomóż Im”. Została nią- Monika Dryl – niezwykle utalentowana aktorka i wokalistka pochodząca z Białegostoku. Przypomnijmy, Monika zwyciężyła w telewizyjnym show „Twoja twarz brzmi znajomo” a nagrodę – czek na kwotę 10 tysięcy złotych przekazała na rzecz naszego Hospicjum. Monika Dryl wystąpiła również z krótkim recitalem dla naszych gości. Przed uczestnikami imprezy zaprezentował się także pobudzający zmysły cygański zespół taneczny Rada Dance.

Wzorem poprzedniego roku zaprosiliśmy uczestników do udziału w licytacji, na którą trafił obraz autorstwa Rocha Urbaniaka. Dodatkowo, przez cały wieczór odbywała się aukcja „korespondencyjna”, na której można było wylicytować tak niesamowite rzeczy jak: koszulka i piłka z podpisem Roberta Lewandowskiego, strój mistrza ringu Tomasza Adamka, strój przekazany przez Monikę Dryl a fantazyjnie ozdobiony przez dzieci z Kliniki Onkologii i Hematologii UDSK oraz skok na spadochronie. I tu – stała się rzecz niesłychana – albowiem już po zamknięciu licytacji „tablicowej” – w momencie, gdy mieliśmy ogłaszać wyniki – między uczestnikami rozegrała się pasjonująca „walka”, rodem z najlepszych domów aukcyjnych! W efekcie m.in. piłka jak i koszulka od Roberta Lewandowskiego znalazły swoich nabywców – po – uwaga 5 tysięcy złotych! Za niewiele mniej wylicytowano strój Tomasza Adamka oraz pozostałe przedmioty (Szczegóły dotyczące wyników aukcji podamy niebawem).

Przez cały wieczór o odpowiedni nastrój, klimat, a przede wszystkim szampańską zabawę dbał niezawodny zespół muzyczny BTL-u – tworzony przez znanych niemal każdemu i lubianych powszechnie aktorów z Białostockiego Teatru Lalek. W efekcie, ponad dwustu uczestników w cudownych nastrojach bawiło się prawie do białego rana. Ale, jak podkreślali zgodnie nasi goście – taka zabawa – połączona z możliwością pomocy – to przyjemność w czystej postaci!

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, że udało się nam już po raz kolejny zorganizować tak wspaniałe wydarzenie! Dziękujemy sponsorowi głównemu Balu – firmie Nutricia. Dziękujemy właścicielom oraz obsłudze Restauracji Lipcowy Ogród – za wspaniale zorganizowane przyjęcie i wykwintne menu. Dziękujemy też wszystkim sponsorom i partnerom: firmom- TaniaKsiążka.pl, Rosti, salonowi samochodowemu Auto Idea dealerowi aut Mercedes, Aeroklub Białostocki, Operze i Filharmonii Podlaskiej, Teatrowi Dramatycznemu, Białostockiemu Teatrowi Lalek, Lipowy Most Golf Park, salonom fryzjerskim: Słonimski i Mordas, Szalone Nożyczki, Katarzynie Florczuk, gabinetowi stomatologicznemu  Twój Dentysta Zyta Mroczkowska, Magic Gym Fitness club, firmie Olejowy Raj Białostockiemu Ośrodkowi Kultury, Centrum Dietetyki Stosowanej, Centrum Motoryzacyjnemu Martom, spółce TEDI – właścicielowi marki „Vodka – Szelment”.

Szczególne słowa podziękowania kierujemy również w stronę członków zespołu BTL oraz zespołu Rada Dance. Wśród podziękowań nie może oczywiście zabraknąć tych, spośród naszych uczestników, którzy aktywnie i hojnie włączyli się w licytację. Jednak najgoręcej dziękujemy wszystkim naszym gościom – wszystkim razem i każdemu z Państwa z osobna! Bez Was ten bal zwyczajnie by sie nie udał! Dziękujemy za wspaniałą atmosferę, piękną zabawę i niezapomniane emocje.