Pomagamy rodzinie naszego podopiecznego, Maćka. Tym razem jednak poprawimy też los innych dzieci, nie tylko znajdujących się pod naszą opieką.

Maćka odwiedzamy regularnie w małej wsi Nieławice, niedaleko Łomży. Razem ze swoim rodzeństwem, rodzicami oraz kilkoma innymi rodzinami mieszka w budynku starej szkoły, w którym mieści się Dom Samotnej Matki. Trafiają tam osoby w trudnej sytuacji życiowej, bez pracy czy dachu nad głową. Mają zapewnione wyżywienie, środki czystości, higieny, odzież i szansę na wyjście na prostą. Wśród mieszkańców domu jest obecnie ośmioro dzieci.

Budynek jest stary, wymaga wielu remontów. Dzięki środkom od darczyńców, którzy przeznaczyli je właśnie na ten cel, bardzo ważną część prac wykona nasza fundacja. Robimy kapitalny remont korytarza na parterze oraz dwóch sal. Zmieniamy lub odnawiamy praktycznie wszystko: podłogi, ściany, sufity czy instalację elektryczną. Sam Dom Samotnej Matki wysupłał środki na drzwi, które wstawia nasza ekipa.

W odnowionych pomieszczeniach powstanie przyjemna sala do nauki oraz świetlica do relaksu i zabawy. Przestrzenie nieodzowne w takim domu. Wspólna nauka, spędzanie czasu, organizacja urodzin czy świąt – to wszystko będzie możliwe w komfortowych warunkach już niedługo.

Na zdjęciach widać stan przed remontem. Prace trwają, jeszcze może tydzień, dwa i będziemy mogli pochwalić się efektem :). Zamieszczamy też poniżej reportaż Telewizji Narew, który został nagrany już w trakcie remontu.

Wykorzystamy każdą otrzymaną złotówkę, a część materiałów otrzymaliśmy nieodpłatnie od firmy Unicell, Sklepu Mrówka z Łomży oraz firmy Cekol. Dziękujemy w imieniu dzieci. One zawsze są dla nas najważniejsze.

Środków wystarczy na doprowadzenie pomieszczeń i korytarza do pięknego stanu, natomiast zabraknie ich na wyposażenie. Przede wszystkim na meble – stoły, biurka, pufy… Wierzymy jednak, że znajdą się osoby / firmy, które nas wesprą. Dzieciom z Domu Samotnej Matki w rzeczywistości nie tyle projektujemy sale, co ich przyszłość.

Jeśli chcesz im pomóc, zapraszamy do kontaktu:
biuro@pomozim.org.pl
Tel. 85 66 22 003