Ponad 10 tysięcy złotych – tyle udało się zebrać podczas wyjątkowego wydarzenia pod hasłem „Modny Białystok Pomaga”, które odbyło się 20 marca na deskach Teatru Dramatycznego im. A. Węgierki w Białymstoku. Środki zostaną przeznaczone na realizację kolejnego „Bajkowego Pokoju”, projektu Fundacji „Pomóż Im”, prowadzącej Białostockie Hospicjum dla Dzieci. Dzięki temu lada dzień ruszy remont łazienki jej podopiecznego – niespełna dwuletniego Krzysia.

„Modny Białystok Pomaga” to niecodzienna inicjatywa młodych, pełnych pasji i twórczego zaangażowania osób związanych ze światem mody, sztuki i mediów. Tegoroczna odsłona show modowo – artystycznego była już trzecią w swojej historii. Od samego początku stoją za nim m.in. Elwira Horosz – projektantka mody, a zarazem Ambasador Fundacji „Pomóż Im”, Piotr Mordas – stylista fryzjer oraz Przemysław Sejwa – fotograf.

Dochód z imprezy był przeznaczony na wyjątkowy cel – sfinansowanie remontu łazienki Krzysia – podopiecznego Białostockiego Hospicjum dla Dzieci. Remont, który ruszy w ciągu najbliższych dwóch tygodni odbywa się w ramach projektu Fundacji „Pomóż Im” pod nazwą „Bajkowe Pokoje”.

– Po podliczeniu wszystkich zebranych pieniędzy – wpływu z zakupu biletów wstępu, dochodu z licytacji wspaniałego tortu przygotowanego przez cukiernię Tortova by Aga oraz zabawy fantowej, łącznie zebraliśmy 10 074 zł – informuje Arnold Sobolewski, prezes Fundacji.

Dzięki tym środkom oraz – co nie mniej ważne – dzięki dodatkowemu zaangażowaniu sponsorów, będzie możliwy remont pomieszczenia, z którego na co dzień korzysta cierpiący na nieuleczalną chorobę Krzyś.

– Chłopiec znajduje się pod czułą opieką dziadków. Mieszkają w skromnym domu w Czarnej Białostockiej. Łazienka, z której korzystają od dawna nadawała się do remontu, dlatego tym bardziej cieszę się, że prace ruszą dosłownie lada chwila. Pragnę jednocześnie okazać wdzięczność za wielkie serce pomysłodawcom i wszystkim partnerom, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia, bez których nie byłoby to możliwe – dodaje.

Mowa m.in. o dyrekcji Teatru Dramatycznego, dzięki którym wydarzenie mogło odbyć się w tak szczególnym miejscu oraz pracownikach tej instytucji za pomoc w organizacji technicznej przedsięwzięcia.