Rodzeństwo z hospicyjnych rodzin oraz dzieci po chorobie onkologicznej od dziś do 16 lipca będą aktywnie wypoczywać w Wiśle. Po wymuszonym przez pandemię roku przerwy, ogłaszamy, że kolonie z naszą fundacją, znów się odbywają!

Tegoroczny wyjazd i pobyt są finansowane ze środków Fundacji ING Dzieciom w ramach programu „Turnusy uśmiechu”. Fundacja „Pomóż Im” z sukcesem wystartowała w konkursie grantowym, a sama dodatkowo pokrywa koszt części atrakcji. Uczestnicy będą stacjonować w nowoczesnym ośrodku Fundacji ING Dzieciom w Wiśle.

Czas spędzą bardzo aktywnie. Dzieci mają wrócić do domów nie tylko wypoczęte, ale też wzmocnione fizycznie i psychicznie.

– Liczę na dużo aktywności i czerpania z wyjazdu jak najwięcej. Prowadzone przez nas zajęcia będą połączeniem zabawy i nauki. Warsztaty z psychologiem, zajęcia z robotyki, zawody sportowe, zajęcia plastyczne i wiele innych… Na swoich warsztatach przedstawię natomiast zasady zdrowego odżywiania, pokażę jak czytać etykiety produktów, nauczę dokonywać lepszych wyborów. Następnie zrobimy wspólnie koktajl zdrowia i owsiankę mocy – mówi Dominika Chimkowska, dietetyk i koordynator wolontariatu w Fundacji „Pomóż Im”, która będzie jedną z opiekunek podczas wyjazdu.

Dzieci mają też zapewnione wycieczki krajoznawcze, nie tylko po samych górskich szlakach. Odwiedzą m. in. Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu, skocznię w Wiśle czy Galerię Trofeów Adama Małysza. No i, rzecz jasna, masę rozrywki – wyjście na festiwal komedii, zabawy sportowo-rekreacyjne, wieczór filmowy, naukę tańca, dyskoteki, przejazd ciuchcią… Na pewno zrodzi się wiele przyjaźni na lata, jak zawsze podczas kolonii.

Niech każdy dzień w Wiśle będzie wspaniałym przeżyciem :). W trakcie wyjazdu pokażemy na stronie, jak dzieci spędzają czas. Wrócą do domów w piątek 16 lipca.