Plac zabaw pod Kliniką Onkologii i Hematologii UDSK w Białymstoku jest w gronie 22 projektów zgłoszonych w kategorii „Społeczeństwo”. Otworzyliśmy ją na początku października.

Tylko 3 zgłoszenia trafią do grona nominowanych. Stanie się to po obradach kapituły. Z tych trzech jeden projekt otrzyma zaszczytny tytuł „Podlaskiej Marki”. Najlepiej ocenione zostaną te, które najlepiej wychodzą naprzeciw istotnym problemom społecznym.

My staramy się rozwiązać problemy dzieci chorych onkologicznie. Takim na pewno jest bardzo długie przebywanie w szpitalnej sali. Oaza będzie miejscem, w którym odetchną od czterech ścian i ciężkiej terapii.

Statystycznie rzecz ujmując jest około jedna szansa na siedem, że trafimy na podium 🙃. Duża konkurencja, ale to… bardzo dobrze! Ten fakt oznacza przecież, że poza naszym, aż 21 projektów zasłużyło na zgłoszenie. Czyli w trudnym 2020 roku zdarzyło się sporo pozytywnych rzeczy w naszym województwie 💪.

Nie chodzi o zaszczyty, a o coś dużo ważniejszego. Udział w prestiżowym konkursie zawsze pomaga w nagłośnieniu istotnych spraw, w tym przypadku potrzeb chorych dzieci. Im dalej się zajdzie, tym więcej można o tym opowiedzieć i trafić do większej ilości ludzi.
Dlatego trzymajcie za nas mocno kciuki 👍.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Marszałek Województwa Podlaskiego. A my wspominamy ciepło wszystkich, którzy bardzo pomogli nam przy tym projekcie:
💕 Fundacja Drzewo i Jutro
💕 Fundacja DKMS
💕 Fundacja Urtica Dzieciom
💕 Fundacja Dzieci Dzieciom „Słoneczko”
💕 Biuro Projektowe Cad Plan
💕 Niezliczona ilość darczyńców indywidualnych, w tym chorwaccy żołnierze z kontyngentu NATO