Uprawiasz sport? Meet4fit jest specjalnie dla Ciebie!

Coraz chętniej uprawiamy sport. Widok biegaczy, rowerzystów czy amatorów rolek na parkowych alejkach to dziś już w zasadzie standard i nikogo specjalnie nie dziwi. Sportem, co cieszy, interesują się osoby w każdym wieku – młodzież, dorośli, seniorzy. O tym, że wysiłek fizyczny to zdrowie w czystej postaci przekonywać nie trzeba, ale warto pamiętać, że nieumiejętne trenowanie może skończyć się dotkliwą i poważną kontuzją.

Dlatego wspólnie z partnerami – Stowarzyszeniem Biegostok oraz Centrum Dietetyki Stosowanej, zespół Familijnego Centrum Medycznego FCMed postanowił zorganizować specjalne i dość nietypowe wydarzenie dedykowane dla wszystkich kochających ruch i sport! Meet4fit to impreza nie tylko dla amatorów- spotkania z ekspertami będą ciekawe również dla wyczynowców! W programie zaplanowaliśmy cykl krótkich prelekcji, podczas których każdy będzie mógł posłuchać i podyskutować o najczęstszych kontuzjach, postępowaniu w przypadku kontuzji oraz rehabilitacji.

Dietetycy z Centrum Dietetyki Stosowanej opowiedzą o diecie dla sportowca, a trener z grupy biegowej Biegostok wyjaśni zagadnienia związane z suplementacją i techniką biegania.

Dodatkowo odbędą się pokazy: Kettlebells, Crosfit, AcroYogi, Zumby, ćwiczeń na trampolinie. Na najmłodszych czekać zaś będzie dmuchany plac zabaw. Lokalna Bistro przygotuje degustację zdrowych przekąsek i białkowych shake`ów. O odpowiednie ugaszenie pragnienia zadba z kolei Ustronianka.

Impreza odbędzie się w godzinach od 11 do 15 na placu przed budynkiem FCMed, przy ulicy Ciołkowskiego 88J. Organizatorami są: Familijne Centrum Medyczne FCMed, Stowarzyszenie Biegostok oraz Centrum Dietetyki Stosowanej.

Czas na szczegółowy harmonogram sobotniego Meet4Fit!

11:15 Warsztat „Planowanie treningu sportowego” (prowadzi Witold Mroziewski)
11:40 Pokaz zajęć na trampolinach (prowadzi Pan i Pani Fit)
11:30-14:00 Konkurs dla młodzieży i dorosłych „Ściganie na trenażerze” (prowadzi Peleton) 11:30-14:00 Konkurs dla młodzieży i dorosłych „Ostre koło” (prowadzi Grupa Szalonych Rowerzystów)
12:00 Warsztat „Odżywianie i suplementacja w sporcie” (prowadzi Artur Konopko)
12:30 Pokaz kettlebells (prowadzi Wschodnia Siła)
12:10-13:00 Konkurs rowerowy dla dzieci od lat 3 (prowadzi Peleton)
12:45 Warsztat „Najczęstsze urazy i ich profilaktyka u biegaczy w ujęciu fizjoterapeutycznym” (prowadzą Agnieszka Tomkiewicz i Przemysław Balcewicz)
13:20 Pokaz akroyogi (prowadzi Wschodnia Siła)
13:30 Warsztat „Dieta sportowca amatora” (prowadzi Remigiusz Filarski)

Ogromne pokłady wiedzy poparte wieloletnim doświadczeniem – tak w skrócie scharakteryzować można osoby, które jutro prowadzić będą warsztaty w ramach naszego spotkania Meet4Fit.

Pozwólcie, że pokrótce przybliżymy Wam sylwetki poszczególnych prelegentów 🙂

– Witold Mroziewski – trener piłki nożnej z licencją UEFA Pro i były coach Jagiellonii Białystok. Wykładowca wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego i Turystyki.

– Artur Konopko – trener personalny z 16 letnim doświadczeniem. Ultramaratończyk. Master manager Europen Fitness Centre Association.

– Remigiusz Filarski – założyciel pierwszej w Białymstoku poradni dietetycznej (Centrum Dietetyki Stosowanej), z usług której korzystają m. in. zawodowi sportowcy. Specjalista z wieloletnim stażem.

– Agnieszka Tomkiewicz – przedstawicielka Familijnego Centrum Medycznego. Zajmuje się rehabilitacją pacjentów bólowych, ortopedycznych, sportowców oraz dzieci z wadami postawy i skoliozami.

– Przemysław Balcewicz – fizjoterapeuta FCMed. Specjalizuje się w terapii bólu mięśni i stawów kończyn oraz kręgosłupa, dolegliwości neurogennych oraz w terapii wad postawy.