W niedzielę, 19 czerwca odbędzie się wielki finał II Grand Prix Zwierzyńca. W imprezie weźmie udział ponad 400 biegaczy – przy czym – nie tylko wyczynowców, ale również amatorów i dzieci. Zaplanowano też specjalny bieg rodzinny. Sponsor biegu – TIS Group – dodatkowo przekaże kwotę 3 złotych od każdego uczestnika na rzecz Fundacji „Pomóż Im”, prowadzącej jedyne w regionie Domowe Hospicjum dla Dzieci.

Finał Grand Prix Zwierzyńca to podsumowanie cyklu pięciu zawodów organizowanych przez Stowarzyszenie Biegostok, które rozgrywane są na terenie Parku Konstytucji 3 Maja i Lasu Zwierzynieckiego. Tym razem jednak, start oraz meta zostaną zlokalizowane na Stadionie Miejskim przy ulicy Słonecznej. Początek biegu o godzinie 10.00.

Jak mówi Artur Konopko, ze Stowarzyszenia Biegostok, GP Zwierzyńca to impreza rodzinna, skierowana przede wszystkim do amatorów. Stąd uczestnicy biegu mają do wyboru kilka dystansów. Poza biegiem głównym na 10 km, odbędzie się także o połowę krótszy bieg towarzyszący.

Dodatkowo zaplanowano bieg rodzinny na 250 metrów, w którym może wystartować zespół złożony z rodzica i dziecka z roczników 2010 – 2015 a także trzy biegi dedykowane najmłodszym: na 400 metrów dla dzieci z roczników 2008 – 2009 oraz 2006 – 2007 oraz na 800 metrów, w którym mogą spróbować swoich sił nieco starsi, urodzeni w latach 2003 – 2007.

Dzięki imprezie na konkretne, finansowe wsparcie mogą też liczyć podopieczni hospicjum dla dzieci, prowadzonego przez Fundację „Pomóż Im”. Wszystko dzięki
sponsorowi biegu – TIS Group – która zdecydowała o przekazaniu 3 złotych od każdegouczestnika na jej rzecz.

Taka forma pomocy, zdaniem Tomasza Mańczuka, prezesa spółki produkującej kotły C.O., to dodatkowa mobilizacja dla startujących. – Z chęcią wspieramy inicjatywy sportowe i angażujemy się w lokalne przedsięwzięcia tego typu. Dodatkowo możliwośćwsparcia działalności hospicjum właśnie w takiej formie – łącząc współzawodnictwo sportowe i działania charytatywne – to dla nas powód do ogromnej satysfakcji. I zwyczajnie nas to cieszy, że mamy szansę pomóc choć w taki sposób– zapewnia.

Sercem zawodów będzie Stadion Miejski przy ulicy Słonecznej. To tam właśnie zostaniezlokalizowany start oraz meta, a dzięki temu kibicie zgromadzeni na trybunach będą mogli dopingować uczestników, którzy pobiegną również wokół murawy na płycie głównej obiektu. Początek zawodów o godzinie 10.00. Zakończenie ok. 13.30. Każdy z uczestników oprócz pakietów startowych otrzyma także pamiątkowy medal.