Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Podopieczni Fundacji „Pomóż Im” jak co roku, mogą na nią liczyć również w tym szczególnym okresie. We wtorek, 20 grudnia wolontariusze i pracownicy ruszą w podróż po całym regionie z wyjątkową, doroczną misją – w roli pomocników Świętego Mikołaja. W ciągu kilku najbliższych dni odwiedzą wszystkie hospicyjne rodziny znajdujące się obecnie pod jej opieką.

Mikołajowi „kurierzy” wyruszyli spod siedziby Fundacji we wtorkowe przedpołudnie. Mają do pokonania w sumie kilkaset kilometrów i stosunkowo niewiele czasu, aby zdążyć z dostarczeniem tych specjalnych przesyłek do wszystkich adresatów.

– Jak co roku, w tym szczególnym okresie, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, pamiętamy o wszystkich naszych podopiecznych. Na bożonarodzeniowe paczki mogą jednak liczyć nie tylko nieuleczalnie chore dzieci, którymi zajmujemy się w Hospicjum, ale również ich rodzeństwo i opiekunowie – mówi Arnold Sobolewski, prezes Fundacji.

Świąteczne paczki mają oczywiście wymiar symboliczny, bo na pomoc Fundacji jej podopieczni mogą liczyć przez cały rok. Jednak co jasne, ten wyjątkowy czas zobowiązuje w sposób szczególny do dodatkowej aktywności. Pod choinką znajdą więc zabawki, gry, przybory papiernicze, ale też żywność czy środki czystości.

Tymczasem w piątek, 23 grudnia Fundacja tradycyjnie już zorganizuje specjalną Wigilię dla małych pacjentów onkologicznych, którzy pozostają na Święta w szpitalu. Wigilia w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym odbędzie się o godzinie 18.00.