Jest taki dzień, który jednoczy wszystkich rodziców po starcie dziecka na całej kuli ziemskiej. To Ogólnoświatowy Dzień Palenia Świec, który obchodzony jest każdego roku w drugą niedzielę grudnia. Tego dnia na całym świecie, kolejno, godzina po godzinie, w każdej strefie czasowej, równo o 19:00, zapłoną świece na znak pamięci o wszystkich zmarłych dzieciach, bez względu na ich wiek i okoliczności śmierci. Gdy w jednej ze stref czasowych płomienie już zgasną, zapalą się w kolejnej. Utworzą w ten sposób dwudziestoczterogodzinny krąg pamięci, miłości i zjednoczenia.

8 grudnia, po raz drugi w Białymstoku, zapalimy światełka dla naszych zmarłych dzieci. Organizatorem tej uroczystości jest Fundacja „Pomóż Im” prowadząca domowe hospicjum dla dzieci. Serdecznie zapraszamy rodziców, dziadków, rodzeństwo i tych, którzy chcą razem z nami uczcić pamięć swoich bliskich.

Spotkamy się o godz. 17.45 w parafii katedralnej w Białymstoku przed starym kościołem.

Prosimy o przyniesienie symbolicznych pamiątek lub zdjęć dzieci, które będzie można umieścić na ustawionych tablicach. Jeśli zechcecie je zostawić, będą pięknym wspomnieniem w pamiątkowych albumach.

O 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji zmarłych dzieci i ich rodzin.

Na spotkanie możecie przynieść własne znicze lub skorzystać z naszych.

Po nabożeństwie zapalone znicze przeniesiemy na plac katedralny przed pomnik Błogosławionego Jana Pawła II.

Wszystkie dodatkowe informacje możecie uzyskać pod numerem telefonu 603511520.