Na co dzień nie mają lekko, bo zmagają się ciężkimi i przewlekłymi chorobami swoich pociech, a także z trudnościami dnia codziennego. To mamy dzieci, które są pod opieką domowego hospicjum, Fundacji „Pomóż Im” oraz te, które ze swymi maluchami przebywają w Klinice Onkologii i Hematologii w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym. W Dniu Kobiet pamiętano o nich w sposób szczególny.

Każda mama z rąk prezesa Fundacji Pomóż Im – Arnolda Sobolewskiego – otrzymała przepiękną i niecodzienną kompozycję kwiatową. Nietuzinkowe bukiety na ten szczytny cel przekazała niedawno otwarta w Białymstoku Kwiaciarnia w Pudełku.

– Zdecydowałyśmy się przekazać te symboliczne kwiaty na rzecz hospicjum dla dzieci i powiem szczerze, że zrobiłyśmy to z największą przyjemnością. Ale nie jest to tylko nasza zasługa – zaznacza Barbara Kudarewska, jedna ze współwłaścicielek Kwiaciarni w Pudełku. – Nasze pracownice wykonały kawał świetnej roboty i stworzyły naprawdę piękne kompozycje. Dodatkowe wsparcie otrzymałyśmy od naszych parterów. Wymienić należ hurtownię kwiatów Magnolia, hurtownię opakowań Kevlar i pana Bogumiła Syczewskiego, który przekazał nam za darmo pudełka.

Bo właśnie Kwiaciarnia w Pudełku tworzy unikalne kompozycje typu flower box. Z okazji Dnia Kobiet „Fundacja Pomóż Im” otrzymała 55 nietypowych bukietów.

– Zapewniamy, że jeżeli jeszcze kiedykolwiek będziemy mogły przyczynić się do czyjegoś uśmiechu i choćby krótkiej chwili radości, na pewno wesprzemy białostockie hospicjum dla dzieci – mówi Małgorzata Michalczuk współwłaścicielka „Kwiaciarni w Pudełku”.

Obie panie podkreśliły, że co roku na rzecz fundacji przekazują jeden procent swego podatku.

Jedną z mam, którą odwiedził Arnold Sobolewski, prezes Fundacji Pomóż Im była Paulina Zduniak. Życzył jej przede wszystkim wytrwałości i odwagi, a także tego, by spełniły się jej największe marzenia.

– To było dla mnie wielkie i bardzo miłe zaskoczenie. Dzięki hospicjum łatwiej jest nam żyć i walczyć z chorobą naszej córeczki, otrzymujemy zarówno wsparcie w postaci środków medycznych, fachowej pomocy, ale też mamy oparcie w ludziach, pomoc duchową. To, że dzisiaj dostałam ten przepiękny bukiet jest jeszcze jednym dowodem na to, że Fundację „Pomóż Im” tworzą naprawdę wspaniali i niezastąpieni ludzie – mówiła wzruszona pani Paulina.

Jej niespełna roczna córeczka Natalia, od połowy zeszłego roku jest podopieczną hospicjum. Cierpi z powodu poważnych wad genetycznych i jest karmiona sondą.

Po południu takie same prezenty otrzymają kobiety, które razem ze swymi dziećmi przebywają w Klinice Onkologii i Hematologii w UDSK.

– W tym dniu pamiętamy o wszystkich kobietach, ale szczególnie o mamach, którym jest bardzo ciężko. Te kwiaty niech będą symbolicznym hołdem za ich trud i poświęcenie – mówi prezes Fundacji Pomóż Im Arnold Sobolewski.