Pięknie dziękujemy wszystkim mieszkańcom Białegostoku, Łomży i Orzysza, którzy w niedzielę (6 kwietnia) wsparli podopiecznych Domowego Hospicjum dla Dzieci i wrzucili do kwestarskich puszek symboliczną złotówkę (a bywało, że znacznie więcej!). Dziękujemy wszystkim kwestującym wolontariuszom, ich opiekunom, uczniom, którzy przygotowali żonkile z papieru oraz aktorom i dziennikarzom, którzy kwestowali razem z nami. Dziękujemy wszystkim przyjaciołom i partnerom akcji „Pola Nadziei” oraz Magdzie Turowskiej https://www.facebook.com/empic.magdaturowska za piękne zdjęcia.

Zbiórka pieniężna odbyła się w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Pola Nadziei”, która ma za zadanie uwrażliwiać społeczeństwo na potrzeby nieuleczalnie chorych osób żyjących w najbliższej okolicy. Znakiem akcji jest żonkil uznawany za międzynarodowy symbol nadziei. „Pola Nadziei” to kampania realizowana wyłącznie przez hospicja, polegająca na sadzeniu jesienią żonkili, tworzących swoiste „pola nadziei”. Kiedy wiosną kwiaty zakwitną – są rozdawane w ulicznych kwestach, a pozyskane w ten sposób fundusze pozwalają na częściowe zaspokojenie potrzeb podopiecznych hospicjum.

Tegoroczna kwesta była rekordowa pod względem liczby zaangażowanych w nią wolontariuszy oraz miejsc kwesty. 27 białostockich kościołów, 5 centrów handlowych w Białymstoku i w Łomży, ok 650 kwestujących wolontariuszy i tysiące papierowych żonkili – tak w skrócie w liczbach przedstawia się niedzielna kwesta. Kwestująca młodzież (od podstawówki do liceum) wyposażona była w żółte kamizelki lub koszulki, specjalne puszki kwestarskie, ulotki oraz żonkile (origami, z bibuły, żywe), które byłyrozdawane darczyńcom.

Zbiórka przypadająca 6 kwietnia była kulminacją żonkilowych kwest, które w pojedynczych białostockich parafiach katolickich potrwają do 25 maja.