Na początek wyjątkowy koncert w Operze i Filharmonii Podlaskiej jakiego jeszcze w regionie nie było. Na zakończenie zaś równie szczególny, charytatywny Bal Andrzejkowy. A w międzyczasie jeszcze pokaz mody i masa dodatkowych okazji, aby wesprzeć finansowo podopiecznych Fundacji „Pomóż Im”. Mowa o „Miesiącu dobroczynności”, akcji zainicjowanej przed kilkoma laty przez fundację, która prowadzi jedyne w regionie Domowe Hospicjum dla Dzieci.

Wzorem lat ubiegłych, przez cały listopad w wielu punktach miasta zostaną rozstawione puszki, do których każdy będzie mógł wrzucić choć symboliczną złotówkę, pomagając w ten sposób Fundacji w jej działaniach na rzecz jej podopiecznych. Oprócz tego w planach jest kilka ciekawych charytatywnych wydarzeń kulturalno – rozrywkowych.

W tym roku Fundacja zainauguruje tę szczególną akcję wyjątkowym koncertem, jakiego podlaska publiczność jeszcze nie była świadkiem. 5 listopada na dużej scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej, która jest współorganizatorem tego wydarzenia, wystąpi zespół De Mono w towarzystwie białostockich filharmoników. Bilety na koncert „De Mono Symfoniczne” trafiły właśnie do sprzedaży. Można je kupić przez internet, za pośrednictwem strony Opery (oifp.pl) lub w kasie przy Odeskiej 1. Bilety kosztują 75 zł (78,75 zł przy zakupie online). Cały dochód, tak z koncertu jak i całego „Miesiąca”, zostanie przeznaczony na rzecz wsparcia działalności Fundacji w zakresie pomocy skierowanej do rodzin jej podopiecznych.

KUP BILET NA KONCERT (KLIKNIJ)

A ta jest szeroka i daleko wykracza poza świadczoną przez okrągły rok pomoc medyczną, opiekę pielęgniarską, rehabilitacyjną, zakup leków czy aparatury medycznej i rehabilitacyjnej.

Sporą część środków przeznaczamy na pomoc rodzinom. Nie wystarczy bowiem skupić swojej uwagi wyłącznie na dotkniętych przez los dzieciach. Choroba dziecka sprawia, że cała rodzina wymaga szczególnej opieki. Nie można skutecznie leczyć dziecka, nie wspierając zarazem jego domu, bo to dwa nieodłączne elementy terapii – nawet tak szczególnej, jaką jest terapia hospicyjna. Dlatego tegoroczna zbiórka zostanie przeznaczona właśnie na pomoc rodzinom znajdujących się pod naszymi skrzydłami.

Fundacja wspomaga materialnie i finansowo najbliższych jej podopiecznych kupując im opał, odzież, żywność, środki czystości, podręczniki, a nawet w wyjątkowych sytuacjach przeprowadza remont domów, w których przebywają maluchy, w ramach akcji „Bajkowe pokoje”.

Niebawem zostaną podane kolejne szczegóły dotyczące planowanych przedsięwzięć w ramach „Miesiąca dobroczynności”…