W sobotę odbędzie się wyjątkowy bal karnawałowy środowiska skupionego wokół UMB – pracowników uniwersytetu i szpitali klinicznych. Bal będzie szczególny nie tylko z uwagi na miejsce, w którym się odbędzie – w Auli Wielkiej Pałacu Branickich, ale przede wszystkim zostanie połączony z aukcją charytatywną na rzecz naszej Fundacji.

Żegnając karnawał w trakcie ostatkowego balu goście oprócz znakomitej zabawy będą mieli możliwość aby pomóc. Podczas balu zostaną przeprowadzone dwie aukcje – jedna, będzie to typowa licytacja, którą poprowadzi znany białostocki aktor Ryszard Doliński. Druga zaś, będzie miała charakter „korespondencyjny” – osoby zainteresowane licytowaniem przedmiotów wystawionych na aukcji, będą wpisywały propozycje swojej ceny.

Po raz kolejny jesteśmy mile, a zarazem wielce zaskoczeni pomocą, którą ofiarowują nam cudowni ludzie. Dzięki takim inicjatywom jak ten bal, możemy realizować magiczne rzeczy. Jakie? Pieniądze uzyskane z obu licytacji przeznaczymy na budowę wyjątkowego miejsca – bezpiecznego i wygodnego placu zabaw, który chcemy stworzyć przy Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym. Budujemy go oczywiście przede wszystkim z myślą o naszych małych wojownikach walczących z nowotworem, przebywających w Klinice Onkologii i Hematologii UDSK. Ale co jasne, z placu będą mogli korzystać wszyscy mali pacjenci szpitala.

Pragniemy z całego serca podziękować organizatorom za to, że pamiętali o nas i naszych maluchach. Dziękujemy również pani Małgosi Sidorczuk, za absolutnie cudowne mydełka, wykonane własnoręcznie, które w prezencie otrzyma od nas każdy uczestnik sobotniego wydarzenia.

Jednocześnie gorąco zachęcamy inne instytucje, firmy, organizacje, aby w podobny sposób jak Uniwersytet Medyczny w Białymstoku włączyły się we wspieranie naszej codziennej działalności. W praktyce – jak widzicie -niewiele trzeba, aby to uczynić. Wystarczy symbolicznym, drobny gest. A wydarzenia – takie jak bal UMB – to znakomita okazja, aby miło i sympatycznie spędzić czas, bawiąc się a zarazem pomagając tym bezbronnym, nieuleczalnie chorym istotkom, którymi na co dzień się opiekujemy w Hospicjum.