W minioną sobotę w Auli Wielkiej Pałacu Branickich odbył się po raz pierwszy charytatywny bal ostatkowy zorganizowany przez Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Wzięli w nim udział pracownicy i lekarze UMB oraz szpitali klinicznych.

Jednak zdecydowanie najważniejsza informacja dla naszych podopiecznych z Kliniki Onkologii i Hematologii UDSK jest taka, że podczas zorganizowanych w trakcie karnawałowego wydarzenia aukcji charytatywnych udało się zebrać aż 10 385 zł!

Przypomnijmy, że dochód z aukcji decyzją organizatorów balu został przeznaczony na rzecz naszej Fundacji. Dokładnie zaś, dzięki hojności licytujących i zebranych tego dnia pieniądzom wybudować przepiękny, bezpieczny i nowoczesny plac zabaw, który powstanie tuż przy szpitalu klinicznym z myślą o naszych dzielnych zuchach leczących się w Klinice Onkologii i hematologii UDSK.

Niestety to nie cała kwota, która jest potrzebna dla zrealizowania tej inwestycji, ale to bardzo ważny i ogromny zastrzyk wsparcia, dzięki któremu planowane prace z pewnością nabiorą już realnych kształtów!

Dochód z licytacji, którą poprowadził niezawodny w tym – Ryszard Doliński – znakomity białostocki aktor pochodzi ze sprzedaży 4 obrazów, szalików, koszulek piłkarskich, piłek z podpisami, albumów, voucherów, przekazanych na ten cel przez ofiarodawców.

Jest nam niesamowicie miło, że znów ktoś pamiętał o potrzebach naszych maluchów. Serce rośnie widząc, jak wielu wspaniałych przyjaciół mają nasi podopieczni! Dziękujemy raz jeszcze organizatorom za pamięć o nas, uczestnikom licytacji za wielką hojność i wolontariuszom za poświęcony czas.

Dziękujemy organizatorom, uczestnikom licytacji, wolontariuszom.