Przekaż 1% ciężko chorym dzieciom.

Sprawdź, jak to zrobić

Bajkowy pokój Gabrysi

W marcu 2012 r. udało się nam stworzyć drugi Bajkowy Pokój- pokój Gabrysi. Tutaj również niezbędna była nasza pomoc. W październiku 2011 okazało się, iż w 100-letnim domu, pozbawionym bieżącej wody i kanalizacji, w którym dotąd mieszkała Gabrysia z rodzicami, piec, będący jedynym źródłem ciepła- jest nieszczelny. Rodzina stanęła przed dylematem, jak przeżyć zimę? Nowy dom stanął obok na podwórku, jednak rodzina nie miała środków na jego wykończenie. Dlatego Zarząd Fundacji zdecydował, iż następny Bajkowy Pokój przygotujemy właśnie w tym domu.

Dzięki pomocy hurtowni „Aneks”, która przekazała niezbędne materiały po cenach zakupu, udało się wykończyć dół domu tak, aby jeszcze przed zimą można było w nim zamieszkać. W listopadzie przekazaliśmy materiały na kwotę 17 502,71 zł i przystąpiliśmy do pracy nad pokojem Gabrysi. Podobnie jak przy pierwszym Bajkowym Pokoju, z pomocą przyszły architektki wnętrz J2Studio, które po rozmowie z rodzicami i lekarzami Hospicjum, rozpoczęły projektowanie pokoju. Pokój musi być przede wszystkim funkcjonalny. Ma również stymulować rozwój i rehabilitację Gabrysi. Jest to w kolorze różowym, jak dla prawdziwej księżniczki. Na ścianie przy łóżku znajdują się kolorowe motyle, które Gabrysia bardzo lubi. W pokoju znajduje się szafa z drzwiami suwanymi i sofa, na której śpi mama Gabrysi oraz huśtawka i piłka rehabilitacyjna. Jest również ozdobna lampa LED zmieniająca kolory, na którą Gabrysia reaguje oraz wieża grająca.

Pokój Gabrysi to kolejny projekt zrealizowany dzięki akcji charytatywnej „Choinka Darczyńców” w „Gazeta Wyborcza”. Dziękujemy darczyńcom oraz firmom, dzięki którym udało się zebrać tę sumę pieniędzy a także firmom, które wsparły rzeczowo ten projekt:

– firmie Aneks Sp. z o.o.

– J2Studio

– kierownictwu marketu Leroy Merlin przy ulicy Hetmańskiej

– firmie Elmir

– firmie Dortex Dorota Radziszewska

Przekaż 1%, rozlicz podatek online
WP Popup