W sumie ponad 900 wolontariuszy będzie kwestowało przez trzy majowe niedziele na rzecz podopiecznych Białostockiego Hospicjum dla Dzieci. Zbiórka organizowana przez Fundację „Pomóż Im” w ramach 5. edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej „Pola nadziei”. Kolejne zaplanowano 24 i 31 maja.

W minioną niedzielę wolontariuszy ubranych w charakterystyczne, żółte koszulki z logo Fundacji można było spotkać na ulicach centrum Białegostoku, w białostockich galeriach handlowych, w okolicach parafii prawosławnych a także w kilkudziesięciu miejscach całego regionu – w tym m.in. w Sokółce, Siemiatyczach, Łomży, Grajewie, Turośni Kościelnej, Tykocinie czy Dąbrowie Białostockiej.

24 i 31 maja zbiórka pieniędzy zostanie przeprowadzona w parafiach katolickich.

„Pola Nadziei” to ogólnopolska akcja promująca ideę opieki hospicyjnej, uwrażliwiająca na potrzeby osób niepełnosprawnych, nieuleczalnie chorych, a także osób pogrążonych w żałobie. W ramach akcji, Fundacja „Pomóż Im”, koordynująca działania w regionie, prowadzi działania edukacyjne na uczelniach, w szkołach i przedszkolach promując ideę wolontariatu. Co roku Fundacja organizuje dla zainteresowanych również kurs wolontariatu. W tym roku, w szkoleniu wzięła udział rekordowa liczba osób – przeszło 500. Ważnym celem akcji jest również zbieranie funduszy na rzecz bieżącej działalności Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.

Kampania przebiega w dwóch etapach: jesiennym oraz wiosennym. W październiku zostały posadzone cebulki żonkili wokół placówek edukacyjnych i kulturalnych oraz instytucji w Białymstoku i innych miejscowościach uczestniczących w kampanii.

Żonkil jest uznawany za międzynarodowy symbol nadziei. Ma on przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Właściwa akcja „Pól Nadziei” odbywa się między 2 marca a 14 czerwca 2015 r. W tym czasie zorganizowano zajęcia edukacyjne w szkołach i przedszkolach, konkursy, projekcje filmu o tematyce paliatywno-hospicyjnej czy właśnie kurs wolontariatu.

Podsumowanie tegorocznej Kampanii nastąpi podczas festynu rodzinnego, który zaplanowano 14 czerwca (niedziela) i będzie imprezą towarzyszącą dla odbywającego się w tym dniu charytatywnego maratonu „Electrum Ekiden. Pomóżmy Razem”.

Fot. Sławomir Szynwelski.
Więcej zdjęć na naszym profilu na portalu facebook.com/pomozim Zapraszamy!