Charytatywny Bal Andrzejkowy Fundacji „Pomóż Im” uznajemy za wyjątkowo udany. Doskonała zabawa trwała niemal do rana, a podczas licytacji nasi goście pobili rekord rekordów!

W chwilach, gdy parkiet dosłownie płonie pod roztańczonymi stopami, można najbardziej poczuć, jak bardzo spragnieni jesteśmy takiego pozytywnego szaleństwa, szerokich uśmiechów i spotkań w gronie niezwykłych ludzi. Bo każdy obecny na balu jest darczyńcą fundacji. A każdy darczyńca to przyjaciel naszych małych podopiecznych.

W imprezie, która jest kluczowym punktem Miesiąca Dobroczynności, udział wzięło nieco ponad 100 osób. Wśród nich nasi najważniejsi Partnerzy, którym serdecznie podziękowaliśmy podczas części oficjalnej. Zapraszaliśmy ich przed scenę w kolejności alfabetycznej, ponieważ wszystkim jesteśmy wdzięczni jednakowo. I wierzymy, że są tak dumni ze współpracy z nami, jak my z ich partnerstwa. A ta niesamowita grupa to:

💖 Arsenal

💖 Fundacja Białystok Biega

💖 BR Konsorcjum – Salony Łazienek BLU

💖 Cortina Salon Płytek

💖 DPD Polska

💖 Rosti Poland

💖 Tania Książka

💖 West Rock

To nie wszystko. Cortina, a także dwie inne firmy: Camedica i Yuniversal Podlaski wsparły nas jako Partnerzy w organizacji balu, dzięki czemu impreza mogła się odbyć.

Dziękujemy!!!

Bal rozpoczął elegancki występ Gabrieli i Michała ze znakomitej szkoły tańca Kadryl. Potem scenę opanował już niezawodny zespół Show Band. Muzycy sprawili, że za stołami głównie było pusto :), oczywiście poza przerwami, w których goście spożywali pyszne posiłki przygotowane przez kuchnię Hotelu Traugutta 3.

W oranżerii trwała zabawa fantowa i cicha licytacja części przedmiotów. A kulminacją balu była licytacja w głównej sali. Wydawało się, że Ryszard Doliński nie może jej poprowadzić bardziej brawurowo niż dotychczas. A jednak! Chyba można użyć zwrotu „przeszedł samego siebie”. Po licytacjach obrazów i przedmiotów (wszystkich przeprowadzonych nadzwyczaj skutecznie), na finał pan Ryszard zaproponował gościom piękny pejzaż Marysi Łapińskiej, 9-letniej siostry podopiecznej hospicjum – Hani. I wtedy wydarzyły się rzeczy niesłychane.

Panie Maria Zawadzka-Samoszuk i Małgorzata Janik-Romejko w imieniu firmy DPD Polska przebiły wszystkich podając sumę 10 tysięcy złotych! To było już niesamowite. Nikt jednak nie przypuszczał co wydarzy się dalej. Obie panie zdecydowały, że przekażą nie tylko środki na fundację, ale też sam obraz do… dalszej licytacji. Poruszyły lawinę dobroci, a wzruszenie rosło z każdą chwilą. Obraz został wylicytowany ponownie – za trzy tysiące złotych i… ponownie przekazano go do dalszej aukcji. W ten sposób pejzaż Marysi przechodził z rąk do rąk, aż kwota zatrzymała się na astronomicznej sumie 22 tysięcy złotych! Łącznie, ze wszystkich licytacji zebraliśmy ponad 35 tysięcy co jest absolutnym rekordem balu.

Było pięknie, radośnie, wzruszająco. Warto organizować to niezwykłe wydarzenie. Bo to jest naprawdę bal nad bale.

Wielkie dzięki dla fundatorów przedmiotów na licytację. Oto oni:

💖 Marysia Łapińska – nasza cudowna, mała artystka

💖 Malarka Magdalena Talmon

💖 Malarz Grzegorz Radziewicz

💖 Malarz Bogdan Sołowianiuk

💖 Arte Home

💖 Kuvings

💖 alu-frost

💖 Cortina

Dziękujemy też serdecznie partnerom zabawy fantowej. A fanty dostarczyli: Tania Książka, Bee, Rosti Poland, FCMEd, Artea, Piotr Mordas Salon Fryzjerski, Strefa Piękna i Relaksu, Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna, Sylwia Rudnicka, Świętojańska 21, Human Białystok, Majątek Howieny, Nie Teatr, Ewelu, Anna Grygoruk, Jagiellonia Białystok, Efekt, Natural Beauty, Zespół Mniej Więcej, Muffin Love, Hotel Traugutta 3, Pan i Pani Fit, Małgorzata Pawełczyk, Perła, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Romejko Art, Szlachetne Zdrowie.

Dziękujemy też Ani Pasje za piękne pierniczki do pakietów powitalnych, a Jarkowi Wrażeniowi za obsługę fotograficzną wydarzenia.

Powyższe listy pokazują, jak wiele osób i firm jest zaangażowanych w ten jeden, niezwykły wieczór. Dlatego jest tak magiczny. Do zobaczenia za rok!

Fot. Jarosław Wrażeń