Za nami pierwszy dzień „żonkilowej” kwesty. Nasi wolontariusze zainaugurowali ósmą edycję akcji „Pola Nadziei”. W niedzielę ubrani w charakterystyczne żółte koszulki pojawili się w 16 prawosławnych parafiach. Można było ich spotkać w Białymstoku, Czarnej Białostockiej, Supraślu, Wasilkowie, Choroszczy, Zabłudowie i Zwierkach. Zbiórkę przeprowadziliśmy przy wsparciu i współpracy z Zarządem Diecezjalnym Bractwa Młodzieży Prawosławnej.
Dziękujemy za życzliwość wiernych i ciepłe przyjęcie przez poszczególnych proboszczów. Nasze puszki zapełniały się błyskawicznie. Dzięki temu dzieci z Domowego Hospicjum, którymi zajmujemy się na co dzień, będą miały zapewnioną jeszcze lepszą opiekę.
Przypomnijmy, że „Pola Nadziei” to międzynarodowa kampania społeczna mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. Realizują ją wyłącznie hospicja, a na Podlasiu od początku jej przebieg koordynuje nasza Fundacja. Ważnym elementem akcji jest sadzenie jesienią żonkili, które symbolizują nadzieję. Kiedy wiosną kwiaty zakwitną tworząc „Pola Nadziei”, są rozdawane podczas kwest. Zebrane pieniądze pozwalają na częściowe zaspokojenie potrzeb małych podopiecznych Hospicjum.
Główna, doroczna kwesta odbędzie się w dniach 12 i 13 maja. Pierwszego dnia wolontariuszy będzie można spotkać w galeriach handlowych, drugiego przed kościołami.