Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny, wyjątkowo rodzinny. Ale nie wszyscy mogą go spędzać we własnych domach. Wśród nich jest kilkudziesięcioosobowa grupa małych pacjentów, którzy ze względu na trwające leczenie nie mogą ich spędzić z bliskimi, w swoich domach.

Aby choć odrobinę wprowadzić je w nastrój Bożego Narodzenia postanowiliśmy zorganizować w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku prawdziwą Wigilię! Wspólnie z pracownikami szpitala zadbaliśmy o odpowiednie atrakcje. Było więc wszystko, czego potrzeba: opłatek, kolędy, potrawy wigilijne, ale też animacje, wykonywanie ozdób świątecznych, ubieranie choinki i oczywiście Święty Mikołaj!

Niemal dwie godziny zabawy w duchu Świąt wprawiło wszystkich małych uczestników w wyśmienite humory. Choć szpitalna Wigilia z pewnością nie zastąpi tej prawdziwej, domowej, ale mamy nadzieję, że chociaż przez chwilę maluchy mogły zapomnieć o leczeniu, szpitalnych salach i rozłące z domem.

Bardzo pomogli nam studenci z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny, którzy zadbali o prezenty dla każdego malca. Nie zapomnieliśmy oczywiście również o dzieciach z Kliniki Onkologii i Hematologii, które nie mogły uczestniczyć we wspólnej zabawie, ponieważ przebywają w szpitalnych izolatkach. Mikołaj odwiedził je osobiście z worem pełnym niespodzianek. O pyszne, wigilijne przysmaki, dostosowane do upodobań dzieci zadbało Centrum Astoria.