W wyjeździe uczestniczyli pracownicy Fundacji: psycholog Basia, ks. Marcin i wolontariuszki: Magda i Kasia. Wzajemna pomoc, wsparcie, modlitwa, integracja, wspomnienie zmarłych, rozmowy o sprawach łatwych i trudnych, to główne cele wyjazdu.

Połączone zostały one ze zwiedzaniem. Pierwszym punktem wyprawy była Jasna Góra, gdzie uczestnicy spędzili czas aż do wieczora, uczestnicząc we mszy, zwiedzając muzeum oraz poznając historię Świętego obrazu.

Mimo, że nie wszyscy znali się dobrze, nie przeszkadzało to otwartym rozmowom, ponieważ wszystkich łączyły – Dzieci, te które odeszły… W piątek (3 lipca) zwiedzający przekroczyli granicę polsko- słowacką, by zobaczyć piękno Tatr po stronie naszego sąsiada. Pierwszym etapem zwiedzania była wizyta w Jaskini Bielskiej. Uczestnicy poznali tam historię powstania Szczyrbskiego jeziora.

Finałem pobytu na Słowacji była „radocha” nie tylko dla młodszych, ale i dla dorosłych. Aqua Park w Popradzie. Wieczorem wszyscy uczestniczyli we Mszy Św. odprawionej przez naszego duszpasterza ks. Marcina.

Następny dzień, również był pełen atrakcji. Po śniadaniu grupa pojechała na Jaszczurówkę, gdzie mieści się przepiękna kaplica, zaprojektowana przez twórcę stylu zakopiańskiego St. Witkiewicza. Następnym była Wielka Krokiew na którą odważni mogli wjechać wyciągiem krzesełkowym.

Stamtąd wycieczka udała się do Krzeptówki, gdzie mieści się przepiękne Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej oraz cały kompleks pielgrzymkowy. Po obiedzie wszyscy udali się na Gubałówkę. Najpierw wyciąg krzesełkowy a potem 5 km w „morderczym” upale.

Na szczycie została odprawiona msza święta. Szczególna, jak powiedział jeden z rodziców: „Czuliśmy się bliżej Nieba, bliżej naszych Pociech, tak jakbyśmy wszyscy byli razem.” Następnie zjazd kolejką linową na Krupówki, chwila na pamiątki i oczywiście oscypki! Po kolacji dzieci miały czas zorganizowany przez wolontariuszki, a dorośli grilla oraz kalambury, śmiechu było co nie miara.

W drodze powrotnej udało się odwiedzić Wadowice, miejsce urodzenia św. Jana Pawła II, jak również Muzeum – Dom Jana Pawła II. Wielką niespodzianką dla obecnych było to, że po lekkiej zmianie trasy, mogli choć na chwilę wstąpić do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Do domów podróżnicy dotarli dopiera przed północą.

Bardzo dziękujemy wszystkim obecnym: rodzicom, rodzeństwu, opiekunom i reprezentantom Fundacji „Pomóż Im” za udział i sprawienie, że ta wyprawa stała się niezapomniana!

Tekst stanowi fragment relacji Agnieszki, Krzysztofa i Ani Stankiewiczów. Serdecznie dziękujemy. Całość do przeczytania już niedługo w najnowszym wydaniu naszego Biuletynu.