W niedzielne popołudnie pod hasłem „Daliśmy Radę” spotkały się rodziny obecnych i byłych pacjentów oddziału onkologicznego z Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

Na mniejsze i większe dzieci czekało mnóstwo atrakcji m.in. dmuchane zjeżdżalnie, ścianka wspinaczkowa, strzelanie z łuku czy zabawa w paintball. Wiele emocji wywołały konkursy: recytowania wierszy i śpiewania piosenek. Natomiast rodzice oraz młodzi dorośli po zakończonym leczeniu, z zaciekawieniem wysłuchali wykładu o wpływie leczenia onkologicznego na płodność, który przedstawiła prof. zw. dr hab. n. med. Maryna Krawczuk-Rybak, kierownik Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej z UDSK. Spotkanie upłynęło w bardzo ciepłej – wręcz rodzinnej – atmosferze.

Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzone chwile. Dziękujemy za zaangażowanie i pomoc wszystkich firm, instytucji i patronów medialnych, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wspaniałego wydarzenia! W sposób szczególny pragniemy podziękować: Eternite Wólka i Lipowy Most Golf Park za ufundowanie prezentów dla uczestników.

Zobacz relację w TVP Olsztyn