Rehabilitacja

Rehabilitacja

74.3%

 

Uzbierano: 22290 zł Cel: 30,000 zł

Rehabilitacja – klucz do lepszego życia

Jeden rehabilitant na trzydzieścioro naszych podopiecznych to zdecydowanie za mało. Tyle zapewnia nam kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Żeby poprawić jakość życia naszych dzieci – szukamy możliwości jej finansowania.

Hospicjum, co może dziwić, to miejsce pełne życia. Do domów naszych dzieci zanosimy oprócz specjalistycznej opieki – ciepło, troskę i nadzieję. Może się wydawać, że hospicjum to śmierć i smutek, ale uśmiechy naszych podopiecznych potwierdzają, że jest inaczej.

Hospicjum domowe to miejsce szczególne. Nasi podopieczni pozostają w swoich rodzinnych domach, otoczeni miłością i troską najbliższych. W nim czują się bezpiecznie i pewnie. Opiekujemy się małymi pacjentami i ich rodzinami w najtrudniejszym, ale też najważniejszym okresie ich życia. Nie wiemy ile czasu im zostało, więc ten, który mamy doceniamy bardziej niż ktokolwiek.

Zapewniamy dzieciom opiekę pielęgniarską i lekarską 24h/dobę, 365 dni w roku. Dodatkowo finansujemy leki oraz artykuły medyczne i pielęgnacyjne. Podopieczni mogą liczyć także na wsparcie psychologa, asystenta rodziny oraz rehabilitanta. Część tej opieki finansuje NFZ, niestety nie wszystko. Większą część musimy uzbierać sami.

Najbardziej potrzebna i kosztowna jest rehabilitacja. Każdy z naszych 30 podopiecznych wymaga zabiegów. Staramy się by wszyscy mieli co najmniej jedno spotkanie z rehabilitantem w tygodniu, na tyle nas stać. Widzimy jednak, że to nie wystarczy. Niedostateczna liczba zabiegów najczęściej prowadzi do przykurczów mięśniowych. Mięśnie napinają się, stawy unieruchamiają, ciało przyjmuje niewygodną, jednakową przez cały czas pozycję. To powoduje ból, przyczynia się do powstawania odleżyn, bardzo często wykrzywia kręgosłup dziecka. Narządy wewnętrzne ulegają przemieszczeniu wskutek ucisku żeber i funkcjonują nieprawidłowo. Ściśnięte płuca nie mogą odpowiednio natleniać organizmu, pojawiają się problemy z oddychaniem. Dzięki rehabilitacji mali pacjenci rozluźniają się, oddychają pełniej, choć na jakiś czas mogą zmienić pozycję, krew dociera do wszystkich części organizmu, rzadziej zdarzają się problemy z odleżynami. I co najważniejsze mają mniej dolegliwości bólowych.

Jeśli możesz – podziel się tym, co masz.

Pomóż! Podaruj nieuleczalnie chorym dzieciom dni bez bólu…

Zobacz inne cele:

 

104%
Rehabilitacja Hani
Uzbierano: 3115 zł Cel: 3,000 zł
Hania przyszła na świat w 2011 roku. Tak jak większość naszych podopiecznych otrzymała 10 punktów w skali Apgar, a ciąża przebiegała „książkowo”. Kilka dni po porodzie okazało się, że ma poważną wadę mózgu…

 

104%
Rehabilitacja Szymona
Uzbierano: 3125 zł Cel: 3,000 zł
Urodził się strasznie wiotki, nie miał żadnych głębokich odruchów, na szczęście oddychał samodzielnie. W styczniu Szymon skończył roczek i pod opieką naszej Fundacji jest praktycznie od początku….

 

0.008%
Ośrodek Arka
Uzbierano: 325 zł Cel: 4,000,000 zł
Jest to Hospicjum Stacjonarne dla Dzieci Osieroconych z Domem Opieki Wyręczającej oraz Hospicjum Perinatalne. W jednym budynku stworzymy miejsce zarówno dla obecnych rodzin hospicyjnych, które będą…

 

74.3%
Rehabilitacja
Uzbierano: 22290 zł Cel: 30,000 zł
Jeden rehabilitant na trzydzieścioro naszych podopiecznych to zdecydowanie za mało. Tyle zapewnia nam kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Żeby poprawić jakość życia naszych dzieci…

 

X