Wszystko zaczęło się jesienią, kiedy nasza Fundacja, prowadząca Domowe Hospicjum dla Dzieci, po raz siódmy włączyła się w ogólnopolską kampanię „Pola Nadziei”, w ramach której od lat propagowana jest idea ruchu hospicyjnego oraz pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom.

W październiku w całym regionie posadzono tysiące cebulek żonkili, które zakwitły wiosną tworząc gigantyczne „Pola Nadziei”. W maju odbyła się specjalna kwesta, z której całkowity dochód był przeznaczony na rzecz naszego Hospicjum. Teraz nadszedł czas na podsumowanie kilkumiesięcznej pracy setek wolontariuszy z województwa podlaskiego.

Już dziś, 21 czerwca, odbędzie się regionalne podsumowanie edycji 2016/2017 Kampanii Społecznej „Pola Nadziei”, którą od początku koordynuje Fundacja „Pomóż Im”. Wydarzenie już po raz kolejny odbędzie się w „Spodkach” Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury (ul. Św. Rocha 14) w Białymstoku.

Dla uczestników spotkania – uczniów z całego regionu – zaangażowanych w Kampanię – przedstawiciele Fundacji przygotowali szereg wyjątkowych atrakcji. Jak co roku będą specjalne wyróżnienia dla najaktywniejszych podmiotów, którym przyznawany jest tytuł „Siewca Nadziei”.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12.30. Po części oficjalnej, ok. godziny 13.00, na wszystkich czekać będzie wyjątkowa, słodka niespodzianka – lody z Wytwórni Lodów Prawdziwych „u Lodziarzy”.