Dawid skończył roczek i od kilku miesięcy jest podopiecznym naszego hospicjum. Chłopczyk cierpi na nieodwracalny i postępujący zanik mózgu. Ma też padaczkę lekooporną. Jeszcze do niedawna razem z rodzicami i rodzeństwem mieszkał w jednoizbowym, drewnianym domu, w warunkach skrajnego ubóstwa. Wielka determinacja taty i wsparcie naszej Fundacji sprawiły, że dziś rodzina ma zupełnie nowy dom i godne warunki do życia.

Rogienice Wielkie to niewielka miejscowość w powiecie kolneńskim. Przez wiele lat rodzina chłopca zajmowała stary budynek po dziadkach, który był w opłakanym stanie i realnie groził zawaleniem. Brak łazienki, ogrzewania, odpowiedniej ilości miejsc do spania – to tylko niektóre z trudności, z jakimi domownicy borykali się na co dzień. Mama chłopca nie pracuje i cały czas poświęca jego chorobie, która jest wyjątkowo ciężka i nieprzewidywalna. Potrzebne są kosztowne leki i stała opieka lekarska, którą zapewnia nasze Hospicjum.

Poza Dawidkiem w domu jest jeszcze trójka dzieci: 12 – letnia Julka, 9 – letni Dominik i 5 – letni Bartosz. Cała rodzina podjęła wyzwanie. Wszyscy własnymi siłami rozpoczęli budowę nowego domu. Tata Dawida pracował w zasadzie całą dobę. Nocą w piekarni, a w dzień budował dom. Kiedy budynek był już w stanie surowym, zamkniętym z pomocą przyszła nasza Fundacja.

– Dawid stał się naszym podopiecznym i za wszelką cenę chcieliśmy aby ta doświadczona przez los rodzina mogła żyć w godnych warunkach. Dzięki ludziom wielkich serc kolejny raz się nam udało. Dom jest gotowy, a jego mieszkańcy spędzili w nim pierwsze święta – mówi Arnold Sobolewski, prezes Fundacji „Pomóż Im”.

Dom Dawida został wykończony w ramach projektu „Bajkowe pokoje”, który zakłada pomoc rodzinom podopiecznych w dostosowaniu pomieszczeń mieszkalnych do ich potrzeb. Do tej pory w taki właśnie sposób udało się pomóc 10 rodzinom.

Pieniądze na wykończenie domu Dawida pochodziły od darczyńców, a także z dochodów i wpłat dokonywanych w ramach Miesiąca Dobroczynności, sprzedaży biletów na koncert Ryszarda Rynkowskiego i Balu Charytatywnego i tych bezpośrednio wrzucanych do puszek. Wszystkie przedsięwzięcia organizowała w ubiegłym roku Fundacja „Pomóż Im”. Dodatkowo, remontu nie udałoby się dokończyć bez wsparcia sponsorów: BLU Salony Łazienek, CemHurt, Primacol, Boss Meble.

Wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel i nam pomogli, serdecznie dziękujemy!

Zapraszamy do obejrzenia relacji w TVP Białystok – Obiektyw