1 grudnia w białostockiej Galerii Arsenał odbył się wernisaż unikatowych prac malarskich stworzonych przez osadzonych w Areszcie Śledczym w Białymstoku.

Wystawę można oglądać jeszcze do 18 grudnia. Dodatkowo, część spośród zaprezentowanych prac można kupić. Cały dochód ze sprzedaży obrazów wesprze nasze Hospicjum. Zatem serdecznie zachęcamy do tego, aby nie tylko spotkać się z tą niebanalną sztuką, ale i pomóc nam w prowadzeniu Hospicjum.

Wystawa „Moja Wolność” prezentuje prace wykonane przez skazanych na wieloletnie kary pozbawienia wolności przebywających w białostockim Areszcie Śledczym. Wystawa jest podsumowaniem 10 miesięcy zajęć prowadzonych przez Arkadiusza Świętochowskiego w ramach programu resocjalizacyjnego „DaVinci”. Była to już 3 edycja tego programu.

Co ciekawe, to już kolejny raz kiedy, otrzymujemy wsparcie z tak niecodziennej strony. Przypomnijmy, rok temu odbyła się wystawa prac więźniów połączona z aukcją. Dodatkowo część prac mogliśmy sprzedać na jarmarku świątecznym. A osadzeni pomagali nam w sprzedaży ozdób.

Bardzo dziękujemy organizatorom tej akcji i władzom Aresztu Śledczego.

Fot. Galeria Arsenał