Fundacja „Pomóż Im”, prowadząca jedyne w regionie Domowe Hospicjum dla Dzieci opiekuje się nie tylko nieuleczalnie chorymi maluchami. Wspomaga również ich rodziny. Bo nie da się leczyć dziecka nie wspomagając zarazem jego domu. Potrzeby zaś są gigantyczne – dostosowanie warunków mieszkaniowych do potrzeb nieuleczalnie chorego dziecka, zakup opału, lekarstw, ubrań, podręczników, środków czystości a czasami nawet żywności.

Na to wszystko potrzebne są pieniądze. I to niemałe. Dlatego podczas trwającego „Miesiąca Dobroczynności”, akcji społecznej zainicjowanej przez Fundację, będą zbierane pieniądze, które pomogą przygotować rodziny hospicyjnych dzieci do zbliżającej się zimy. Ale nie tylko. Zebrane fundusze zostaną również przeznaczone na zakup Ultrasonografu do uruchomionego właśnie przez Fundację – Hospicjum Perinatalnego.

„Miesiąc Dobroczynności” rozpocznie oficjalnie 5 listopada wyjątkowy, charytatywny koncert „DeMono Symfonicznie”, który odbędzie się na Dużej Sali Opery i Filharmonii Podlaskiej. Warto jednak się pospieszyć, bo zostało już naprawdę niewiele biletów. Opera już po raz kolejny zresztą jest partnerem Fundacji, współorganizując podobne wydarzenie charytatywne, którego bez zaangażowania dyrekcji i pracowników Opery nie udałoby się przeprowadzić.

Tuż po nim, w Restauracji Forma działającej w gmachu Opery przy Odeskiej 1, Fundacja „Pomóż Im” wraz z inną organizacją pozarządową – Fundacją ArtHanza organizuje licytację obrazów przekazanych przez wybitnych polskich malarzy. Zwieńczeniem tego charytatywnego miesiąca będzie natomiast Bal Andrzejkowy, który zaplanowano w sobotę 28 listopada w Restauracji Lipcowy Ogród.

Wzorem ubiegłego roku swoją premierę podczas listopadowego koncertu charytatywnego będzie miał niemniej szczególny kalendarz. Wydawnictwo „Nasi bohaterowie” przedstawia 12 dzielnych podopiecznych Fundacji, którzy są jej prawdziwymi bohaterami, uwiecznionych na zdjęciach przez fotograf Martę Wojtal. Całość zwieńczyły zaś rysunki grafika Michała Boruckiego. Kalendarz udało się wydać dzięki białostockiej drukarni Multi Packaging Solutions, która podobnie jak rok temu jest sponsorem druku całego nakładu.

Dochód z Miesiąca Dobroczynności zostanie przeznaczony na pomoc małym podopiecznym Hospicjum oraz ich rodzinom.

Część zebranych w listopadzie środków zostanie również przeznaczona na rzecz uruchomionego dosłownie przed kilkoma dniami Hospicjum Perinatalnego. To naturalny efekt rozwoju Fundacji, która pragnie zadbać nie tylko o nieuleczalnie chore dzieci, ale również o dzieci z wadami letalnymi ujawnionymi jeszcze na etapie ciąży. Niestety w wielu wypadkach rodzice, którzy dowiedzą się o nieuleczalnej chorobie dziecka podczas ciąży są pozostawiani bez odpowiedniej pomocy i wsparcia. Dlatego Fundacja „Pomóż Im” będzie się zajmowała również nimi. Stąd potrzeba zakupu niezbędnego do tego aparatu USG, który pozwoli na bieżąco monitorować stan płodu.

Dodatkowo każdy, kto zechce wesprzeć Fundację, a nie będzie miał możliwości wzięcia udziału w planowanych w listopadzie wydarzeniach, może to uczynić wrzucając symboliczną złotówkę do fundacyjnych puszek. A te od poniedziałku 2 listopada znajdują się w kilkudziesięciu punktach całego miasta. Wśród nich są lokale gastronomiczne, salony sukien ślubnych, sklepy z odzieżą, salony fryzjerskie czy gabinet stomatologiczny. Można je znaleźć w:

1. Quick Burger
2. Good food 24h
3. Wedel
4. Biuro Obsługi Klienta Taniaksiązka.pl
5. Bajkoland
6. Kraina Smyka
6. Salon Fryzjerski Judyta
7. Słomiński Mordas – fryzjer & barbershop
8. Salon Sukien Ślubnych Cymbeline Paris Białystok
9. Salon Sukien Ślubnych Mon Cheri Boutique Białystok
10. Salon Sukien Ślubnych Celebrity Boutique Białystok
11. Salon Sukien Ślubnych Bellissima Exclusive Białystok
12. Salon Sukien Ślubnych Wiktoria Outlet Białystok
13. Golf Park Lipowy Most
14. Twój Dentysta Warszawska 81/1
15. Salon Sukien Ślubnych Couture
16. Salon Sukien Ślubnych La Mariee
17. Prestige Męski
18. Salon mody męskiej Amant
19. Centrum Motoryzacyjne Martom
20. Centrum Dietetyki Stosowanej
21. Centrum Astoria
22. Bar „Topolanka”
23. Bar „Podlasie”
24. Bar – „Słowiański”
25. Atuty Studio kulinarne
26. Trattoria Czarna Owca