Już od 5 lat listopad jest wyjątkowym miesiącem w naszym kalendarzu. Jest to czas kiedy pragniemy przypomnieć o tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Dlatego listopad ogłosiliśmy Miesiącem Dobroczynności i zachęcamy do włączenia się w naszą akcję pomocy „przy okazji”. Przy okazji wizyty u fryzjera, w restauracji, klubie fitness, kwiaciarni, księgarni, salonie ślubnym czy w teatrze można wrzucić datek do specjalnie przygotowanej puszki i wesprzeć Podopiecznych Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.

W tym roku takie puszki znajdziecie w ponad 60 punktach w całym mieście (lista punktów poniżej).

Miesiąc Dobroczynności to autorski pomysł Fundacji „Pomóż Im”. Kampania Społeczna zainicjowana w 2014 roku początkowo miała trwać tydzień, szybko jednak okazało się, że cały listopad upłynie pod znakiem dobroczynności! Celem akcji jest zwrócenie uwagi na los małych podopiecznych Białostockiego Hospicjum dla Dzieci a jednocześnie pokazanie jak proste może być niesienie pomocy.

Tegoroczny Miesiąc Dobroczynności będzie wyjątkowy pod wieloma względami.

Z pewnością będzie bogaty w wydarzenia kulturalne:
Stałym elementem każdej odsłony Miesiąca Dobroczynności jest koncert charytatywny inaugurujący tę akcję. Dzięki gościnności oraz wspaniałej postawie władz i pracowników Opery i Filharmonii Podlaskiej, koncert organizowany jest co roku w najpiękniejszej z sal koncertowych w regionie – na dużej scenie Opery Podlaskiej. Na nasze zaproszenie w poprzednich latach przed podlaską publicznością występowali już m.in.: De Mono (2015), Marek Torzewski (2016) czy Ryszard Rynkowski (2017). W tym roku na rzecz dzieci z Białostockiego Hospicjum zaśpiewa Urszula, jedna z najbardziej znanych polskich wokalistek. 5 listopada 2018 będzie można posłuchać takich przebojów jak „Rysa na szkle”, „Na sen” czy „Malinowy Król”. Doadtkową atrakcją z pewnością będzie z pewnością występ Ambasadorki Fundacji „Pomóż Im” Marii Niklińska. Po koncercie fani Urszuli będą mieli niepowtarzalną okazję aby wylicytować kolację z ulubioną artystką i zespołem. Wszystkich, którzy nie mają sprecyzowanych planów na poniedziałkowy wieczór informujemy, iż została uruchomiona sprzedaż dodatkowych miejsc więc, jest jeszcze okazja aby nie przegapić tego wyjątkowego koncertu. Bilety są dostępne w kasie OPiFP oraz na stronie https://goo.gl/7aJRiE

Jak dziecinne proste jest pomaganie pokażą młodzi artyści z Artea Otwarta przestrzeń Artystyczna. W ramach Miesiąca Dobroczynności chcąc podzielić się swoim talentem i pasją zapraszają młodych widzów na specjalne przedstawienia, z których dochód przeznaczony zostanie na rzecz podopiecznym Białostockiego Hospicjum dla Dzieci:

1) 6.11.2018, godz: 10:30 i 12:00 – Widowisko taneczne „Opowiastki z lasu i nie tylko” w choreografii Iriny Sidoruk. Przedstawienie dedykowane jest dzieciom w wieku 6-11 lat. Miejsce: Kino Forum w Białostockim Ośrodku Kultury,
2) 19.11.2018 o godz: 10.00 i 11.30 – Przedstawienie teatralne „Krótka historii z pętli” w reżyserii Patryka Ołdziejewskiego. To opowieść o trudzie bycia sobą wśród innych i bycia innym wśród swoich. Przedstawienie dedykowane jest dzieciom w wieku 8-12 lat. Po przedstawieniu odbędzie się spotkanie z reżyserem i młodymi aktorami.

Miejsce: sala teatralna Artea, przy ul. Zwycięstwa 10 lok 106,

Pomóc będzie można również przy okazji dobrej zabawy, ponieważ elementem niejako zamykającym Miesiąc Dobroczynności będzie Andrzejkowy Bal Charytatywny. To wydarzenie, które niemal od początku towarzyszy całej akcji, dlatego wierzymy, że wpisało się już w kalendarz wielu osób. Na Bal zapraszamy 24 listopada do nowo otwartego Hotelu Traugutta 3, gdzie oprócz wykwintnego menu, na gości czekać będzie loteria fantowa oraz licytacja wyjątkowych atrakcji m.in. kolacji z Pawłem Małaszyńskim. Oprawa muzyczna zapewniona przez zespół Show Band gwarantuje znakomitą zabawę do rana. Rezerwacja miejsc pod nr tel. 609 442 497

– Dobroczynność nie jest w żaden sposób zarezerwowana, nie trzeba być Super Bohaterem, żeby nieść pomoc, to właśnie chcemy pokazać przy okazji Miesiąca Dobroczynności – mówi Tomasz Machelski Prezes Fundacji „Pomóż Im”. Robiąc zakupy, będąc u fryzjera lub uczestnicząc w wydarzeniach kulturalnych takich jak przedstawienie czy koncert, każdy może dołożyć swoją cegiełkę do pomocy nieuleczalnie chorych dzieci, podopiecznych Białostockiego Hospicjum, a potrzeby są ogromne ponieważ jako Fundacja otaczamy opieką całe rodziny – przypomina Prezes Machelski.

– Dlaczego włączyliśmy się w Miesiąc Dobroczynności? – mówi Joanna Roszczenko Dyrektor Hotelu Silver (jednego z partnerów Miesiąca Dobroczynności). W dzisiejszym zabieganym świecie często nawet nie mamy chwili na to, żeby zatrzymać się i pomyśleć o tym że gdzieś w pobliżu są osoby, które potrzebują pomocy. Idea prowadzonej przez Fundację Pomóż Im akcji zmusza nas niejako do zatrzymania się na chwilę i zastanowienia. Pokazuje, że nie potrzeba żadnych nadzwyczajnych czynów do tego aby wesprzeć tych najbardziej potrzebujących. Idea ta pięknie wpisuje się w Listopadowy czas refleksji nad życiem i przemijaniem. Ponieważ pomoc skierowana jest do dzieci, jesteśmy przekonani, że przyjeżdżający do nas z różnych stron goście chętnie przyłączą się do takiej formy dobroczynności. – zapewnia pani Roszczenko

Dochód, ze zbiórki publicznej prowadzonej przez partnerów Miesiąca Dobroczynności, z Koncertu Charytatywnego, przedstawień oraz Balu przeznaczony zostanie na zapewnienie bieżących potrzeb podopiecznych Białostockiego Hospicjum dla Dzieci. W główniej mierze zaś pozwoli na pokrycie kosztów rehabilitacji naszych małych pacjentów. Jak jest to ważny element naszej działalności przypominają nam słowa jednej z mam: „Rehabilitacja w hospicjum ma dla nas olbrzymią wartość nie tylko przez to, że kieruje naszą Hanię w stronę nowych sprawności, ale również przez to, czego pomaga jej uniknąć”.

Dzisiejszym Gościem Obiektywu będzie Kierownik Białostockiego Hospicjum dla Dzieci Dariusz Kuć – zapraszamy do oglądania.


PARTNERZY MIESIĄCA DOBROCZYNNOŚCI:

Salony Fryzjerskie Kameleon
Kwiaciarnia Beata
Studio Fryzur Joanna Rusiecka
Fitness Club S4
La Perla Salon Ślubny
Mrs.Sporty
Magic Gym. Fitness&Wellness
Zachodnia Kawiarnia&Bistro
Baristacja Kawiarnio Piekarnia
Delikatesy pod Słońcem
Kraina Smyka Centrum Edukacji i Zabawy
Fama. Kawiarnia muzyczna
Kwiaciarnia Jaśmin
Kwiaciarnia Beethowen
Kwiaciarnia Gerbera
Kawiarnia Maison du Cafe
Pożegnanie z Afryką. Sklep i pijalnia kawy
Sklep Zdrowa Spiżarnia
Zdrowy Kiełek
Czas na Herbatę
Bar Słoneczny
Bar Express. Kuchnia Domowa
Bar Merino
Twój Styl. Hair&Make up
Koko Sushi
Folwark Nadawaki
Pasja Chefa
Akcent Kawiarnia i Księgarnia
Galeria Akcent
Cymes Sklep firmowy 1
Cymes Sklep firmowy 7
Cymes Sklep firmowy 6
Cymes Sklep firmowy 4
Cymes Sklep firmowy 5
Cymes Sklep firmowy 2
Cymes Sklep firmowy 3
Cymes Sklep firmowy 8
Salon fryzjerski Szalone Nożyczki
Pijalnia czekolady E.Wedel
Salon Fryzjerski Piotr Mordas
Prestige Męski
Restauracja Pod Herbem
Bella Vita
Sąd Rejonowy – Bufet
Sąd Rejonowy – Szatnia
Sąd Rejonowy – Księgarnia
PSS Bar Słowiański
PSS Astoria
PSS Bar Topolanka
PSS Bar Podlasiak
PSS Hermes

Tania Książka
Marko
Latin Studio
Salon Sukien Ślubnych Celebrity Boutique
Teatr Dramatyczny
Sabo
Restauracja Lipcowy Ogród
Hotel Traugutta 3
Hotel Silver
Przedszkole Europrymusek
Opera i Filharmonia Podlaska
Artea Otwarta Przestrzeń Artystyczna
Dworek Tryumf
Tortova by aga
Kwiaciarnia w pudelku

Jubileuszowa 5 edycja Miesiąca Dobroczynności – Galeria

Zdjęcia: Karolina Krupa fotografia