W sobotę 27 lutego odbyło się kolejne spotkanie w ramach prowadzonej przez Fundację „Pomóż Im” grupy wsparcia dla mam podopiecznych. Tym razem zaprosiliśmy je do Teatru Dramatycznego.

Wspólny wieczór rozpoczął się w przytulnej restauracji o dość intrygującej nazwie – „Wariatka” – obok teatru. Po wspólnych, „babskich” pogaduchach wszystkie uczestniczki udały się na spektakl „Szalone nożyczki”. Chociaż od premiery minęło już kilka lat, spektakl wciąż cieszy się ogromną popularnością. „Szalone nożyczki” to przedstawienie w reżyserii Piotra Dąbrowskiego, oparte na integracji między aktorami a publicznością. Widzowie, w tym nasze mamy, decydowały o tym, kiedy przedstawienie się zakończy…

Spotkania dla mam podopiecznych hospicjum odbywają się raz na kilka tygodni. Ich celem jest integracja, pogłębianie indywidualnych kontaktów między rodzinami oraz znalezienie zrozumienia, dzięki wsparciu ze strony naszych psychologów. Spotkania dają przy tym możliwość uzyskania wzajemnego wsparcia. Dodatkowo mamy otrzymują w ten sposób szansę na pewną „odskocznię” od codziennych zmagań z chorobą dziecka.
Kolejne spotkanie w kwietniu.