Teraz, dzięki nowemu projektowi – „Nasercuj się” jest szansa na kolejne remonty. A potrzeby w tym zakresie są znaczne.

3-letnia Amelka z Bielska Podlaskiego, która od pół roku choruje na ostrą białaczkę limfatyczną w trakcie leczenia przebywa w domu. Niestety, łazienka w mieszkaniu, w którym spędza większość swojego czasu praktycznie nie nadaje się do normalnego funkcjonowania. Obecnie dziewczynka jest po szpitalnej chemioterapii i może przebywać w domu, w którym odbywa podtrzymujące leczenie, które potrwa łącznie aż 2 lata, dlatego tak ważne jest zapewnienie jej bardziej komfortowych warunków do życia. Środki zebrane podczas akcji „Nasercuj się” pomogą na początek właśnie w remoncie łazienki małej Amelki.

Dziewczynka mieszka wraz z mamą i bratem w dwupokojowym mieszkaniu na piętrze. Znajdująca się tam łazienka jest kompletnie zdewastowana. Ze ścian wystają gołe cegły, na podłodze jest tylko betonowa posadzka, w całym pomieszczeniu panuje wilgoć.

– Niestety nadająca się do używania łazienka znajduje się piętro niżej, zatem aby móc z niej skorzystać musimy schodzić po schodach na dół. Dodatkowo, łazienka ta jest ogólnodostępna i korzystają z niej również inni mieszkańcy budynku. To bardzo niewygodna i kłopotliwa sytuacja, w szczególności teraz, gdy Amelka ma po chemioterapii obniżoną odporność, każda infekcja czy kontakt z obcymi ludźmi wyjątkowo utrudnia leczenie- mówi Katarzyna Oksieńczuk, mama Amelki.

Środki zebrane w ramach „nasercowywania” zostaną przeznaczone na realizację projektu Fundacji – „Bajkowe pokoje”, w ramach którego organizacja spełnia dość przyziemne marzenia podopiecznych i ich rodzin w zakresie modernizacji lub remontu pomieszczeń mieszkalnych. Do tej pory Fundacja wyremontowała i wyposażyła pokoje dwóch podopiecznych. Często się bowiem zdarza, że rodziny te żyją w wyjątkowo skromnych, a czasami wręcz trudnych warunkach, utrudniających zarazem prawidłową rehabilitację i dochodzenie do zdrowia.

Aby włączyć się do akcji wystarczy wyrazić to w dowolny sposób z użyciem serca, które można ułożyć, ulepić, namalować lub narysować np. na policzku. Decydując się na udział w projekcie, podejmujemy również zobowiązanie, aby wesprzeć działania Fundacji symbolicznym datkiem w wysokości 10 zł.

Akcja odbywa się przede wszystkim w mediach społecznościowych, na portalu facebook.com. To właśnie tam należy opublikować swoje „nasercowane” zdjęcie lub krótkie video dokumentujące nasze przyłączenie się do akcji oraz nominować kolejne 3 osoby. Jeżeli nie chcemy dosłownie się „nasercować”, ale pragniemy pomóc podopiecznym Fundacji powinniśmy przelać na jej konto 50 zł.

Zainaugurowana nieco ponad tydzień temu przez Fundację „Pomóż Im” akcja „Nasercuj się” zatacza coraz szersze kręgi. Do „nasercowanych” osób publicznych – polityków, naukowców, sportowców, aktorów, dziennikarzy – które w ten sposób wyraziły wsparcie dla działań Fundacji, do akcji włączają się również piłkarze Jagiellonii. W czwartek, w samo południe podczas treningu w Pogorzałkach gracze białostockiego klubu na czele z trenerem Michałem Probierzem.

W ciągu niewiele ponad tygodnia do „Nasercowanych” dołączyli m.in.: Paweł Małaszyński, zawodnicy Lowlanders Białystok, Andrzej Beya – Zaborski, Paweł Szymański, Ryszard Doliński, prezydent Tadeusz Truskolaski, Jan Dobrzyński, Janusz Kochan, Dariusz Szada – Borzyszkowski, prof. Robert Ciborowski, prof. Czesław Adam Dobroński.