Wielobarwne stragany, a na nich mnóstwo ludowego rękodzieła, lokalne przysmaki, palmy, stroiki, pisanki i wiele innych świątecznych ozdób. Tak przez najbliższych kilka dni będzie wyglądał plac przed białostockim Ratuszem. W miniony weekend na Jarmarku spotkać można było tez naszą Fundację.

Ponadto w miniony weekend oprócz oferty wystawców można było obejrzeć występy specjalnie zaproszonych artystów, wziąć udział w konkursach i loteriach. Organizatorzy przygotowali też plac zabaw z dmuchaną zjeżdżalnią i trampoliną oraz przejażdżki na kucyku dla najmłodszych. W jarmarku biorą udział wystawcy z całej Polski, ale też z Białorusi, Litwy i Ukrainy. Obok tradycyjnych, wielkanocnych ozdób na straganach można kupić wyroby z wikliny, drewna, ceramikę, szkło. Dla smakoszy znajdą się podlaskie sery, miody, wędliny i ciasta.

Możliwość spotkania z Wami w miniony weekend było niesamowitym przeżyciem! Otrzymaliśmy niezliczoną wręcz porcję wyrazów wsparcia i sympatii. Mieszkańcy Białegostoku chętnie odwiedzali nasze stoisko, dziękując zarazem za trud jaki wkładamy w codzienną opiekę nad naszymi małymi podopiecznymi z Hospicjum. To niezwykłe! Jednak, co ważne – otrzymaliśmy nie tylko duchowe wsparcie, ale również konkretne – bo materialne. Łącznie, w ciągu dwóch dni Jarmarku zebraliśmy 5003,73 zł! Wśród pięknych gestów – nie brakowało 100 a nawet 200 złotowych banknotów! 

– Dzięki uprzejmości wielu życzliwych osób udało się nam zgromadzić mnóstwo wielkanocnych ozdób, które sprzedawaliśmy na naszym straganie. Pomogły nam w tym zarówno szkoły jak i wiele osób prywatnych – mówi Arnold Sobolewski, prezes Fundacji. – Dziękujemy wszystkim za odwiedzenie nas na Rynku. Kupując te wspaniałe wielkanocne ozdoby, pomagacie nam w prowadzeniu magicznego miejsca – domowego Hospicjum dla Dzieci.

Fundacja „Pomóż Im” prowadzi również jedyne w województwie podlaskim i jedno z nielicznych w Polsce hospicjum perinatalne. Pod jego opieką znajdują się rodziny, u których w trakcie ciąży rozpoznano tzw. letalną wadę płodu. Ponadto na wsparcie i pomoc Fundacji mogą od lat liczyć mali pacjenci z Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Uniwersyteckim dziecięcym Szpitalu Klinicznym.

Dziękujemy za przekazane nam na rzecz Jarmarku dary w postaci ozdób wielkanocnych:

– Gminnnemu Ośrodkowi Kultury, Sportu i Turystyki w Korycinie

– Kole Gospodyń Wiejskich w Dąbrówkach

– członkom Klubu Seniora w Supraślu

– AniPasje

– Niepublicznemu Przedszkolu „Promyczek”

– Ciuciu Caffe Ełk

– wielu osobom prywatnym, które podzieliły się z nami własnoręcznie wykonanymi ozdobami świątecznymi! 

Dziękujemy towarzyszącym i wspierającym nas wolontariuszom oraz organizatorom i pomysłodawcom dorocznego Jarmarku Wielkanocnego! Dziękujemy za serdeczność, gościnność i pamięć – ponieważ to już kolejny raz, kiedy mogliśmy wystawić swoje stoisko, przybliżając mieszkańcom Białegostoku naszą działalność, a także oferując wyroby, dochód ze sprzedaży których wspiera nasze Hospicjum. Jednak najmocniej pragniemy podziękować wszystkim naszym darczyńcom, którzy tak chętnie wspierali nas swoimi datkami i pięknym słowem w trakcie tych dwóch kwietniowych dni!!