Przed nami kolejna, czwarta już edycja „Electrum Ekiden – Pomóżmy Razem”. To charytatywna sztafeta maratońska, która odbędzie się w dniach 9 – 10 czerwca na stadionie lekkoatletycznym BOSiR przy ul. 11 listopada w Białymstoku.
Tak jak w latach ubiegłych część opłat startowych zostanie przekazana na potrzeby naszej Fundacji. W poprzednim roku w tym wyjątkowym wydarzeniu – w biegu głównym oraz biegach dzieci – wystartowało ponad 1600 uczestników. W sumie przez trzy lata otrzymaliśmy przeszło 70 tysięcy zł. Dziękujemy organizatorom tego ogromnego przedsięwzięcia, za to, że kolejny raz możemy liczyć na ich pomoc i wsparcie. Dlatego w imieniu własnym, ale przede wszystkim w imieniu naszych nieuleczalnie chorych maluchów gorąco i z całego serca zachęcamy do zameldowania się na starcie „Elektrum Ekiden”.

Do udziału w zawodach można zapisać się za pośrednictwem oficjalnej strony biegu http://electrumekiden.pl/

Organizatorzy przypominają, że w sztafecie może wystartować każdy – niezależnie od formy i poziomu wytrenowania. W poprzednich edycjach swoje ekipy wystawili m.in.: Fundacja „Pomóż Im”, Urząd Miejski w Białymstoku, lekarze z Kliniki Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego, wolontariusze Fundacji prowadzącej Domowe Hospicjum dla Dzieci, Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji, liczne firmy i instytucje oraz cała rzesza amatorów biegania, którzy połączyli swoje siły, aby razem pomóc naszym maluchom.
Rywalizujące w tej wyjątkowej sztafecie drużyny, razem muszą pokonać maratoński dystans czyli 42,195 km. Trasa została podzielona na 6 sztafetowych odcinków. Członkowie drużyn przebiegną w poszczególnych zmianach odpowiednio: 7,195 km, 10 km, 10 km, 5 km, 5 km i 5 km.
Sponsorem Tytularnym sztafety, od jej pierwszej edycji jest firma Electrum.