Electrum Ekiden 2021 – Biegnij pomagać!

Electrum Ekiden 2021 – Biegnij pomagać!

Pandemiczny rok przerwy wystarczył, by tak bardzo się za tym stęsknić. 16 i 17 października Sztafeta Electrum Ekiden 2021 wraca na stadion lekkoatletyczny w Białymstoku! Czas zbierać zespoły i się zapisywać 😀 Hasło tegorocznej edycji brzmi „Biegnij pomagać”. No bo każdy uczestnik wspiera Białostockie Hospicjum dla Dzieci, które prowadzi nasza Fundacja. Wystarczy, że… wystartuje!

Organizator, czyli niezawodna Fundacja Białystok Biega, udoskonala wydawało się już doskonałą imprezę. Dodaje trochę nowości:

👉 Można brać udział w sztafecie maratońskiej, jak dotychczas, czyli biegać w sześcioosobowych drużynach, zaliczając łącznie dystans maratonu. Zawodnicy pokonują kolejno: 7,2km, 10km, 10km, 5km, 5km, 5km)

👉 W tej edycji można też jednak tworzyć drużyny czteroosobowe, w której każdy zawodnik będzie miał do pokonania równo 5km. Powstanie w ten sposób druga klasyfikacja dla tych, którym trudniej przebiec dłuższy dystans oraz dla tych, którym niełatwo zebrać sześć osób

👉 Można też biegać wirtualnie, czyli kompletować drużyny i biegać na całym świecie. Ten system sprawdził nam się w zeszłym roku, gdy nie mieliśmy szans na organizację biegania na stadionie. I tutaj też do wyboru pozostają oba dystanse.

Liczymy, że to będzie rekordowe wydarzenie w historii Ekidenu, a mieliśmy już na stadionie prawie dwa tysiące trzysta osób! Zapraszamy do zapisów i po wszystkie szczegóły na stronę:

https://electrumekiden.pl/

Tu można poznać dzieci, którym pomagacie, uczestnicząc w imprezie:

https://pomozim.org.pl/podopieczni/