Kilka tygodni przygotowań, ponad ośmiuset wolontariuszy i tysiące darczyńców. Żonkilowa kwesta – za nami. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas dobrym słowem, uśmiechem i datkami wrzucanymi do puszek.Szczególne podziękowania kierujemy w stronę dziennikarzy TVP Białystok, aktorów Teatru Dramatycznego i Białostockiego Teatru Lalek, tancerzy Zespołu Pieśni i Tańca Kurpie Zielone, harcerzy Związku Harcerstwa Polskiego, dyrektorów Muzeum Podlaskiego i Muzeum Wojska, drużyny Futbolu Amerykańskiego Lowlanders Białystok, młodzieżowego Zespołu Piłkarskiego Narew Choroszcz, grupy rekonstrukcyjnej Korpusu Ochrony Pogranicza, uczniów ZDZ w Białymstoku i pasjonatów zabytkowych motocykli MotoBoxer.

W sumie w akcji wzięło udział ponad 800 wolontariuszy. W sobotę można było ich spotkać w białostockich centrach handlowych a także w galeriach w Ełku i Łomży. Bardzo się cieszymy, że w finale kampanii Pola Nadziei wzięła udział m.in. Grupa Chorten – kwesta odbyła się w 10 sklepach partnerskich w Białymstoku, a także w Choroszczy, Wasilkowie i Krupnikach.

– W tym roku zarówno my, jak i Fundacja Pomóż Im świętuje 10-lecie działalności, więc te 10 sklepów zaangażowanych w akcję na rzecz małych podopiecznych, to swego rodzaju symboliczne przypieczętowanie współpracy, bo hospicjum dziecięce wspieramy od lat. Nasze sklepy bardzo chętnie przyłączyły się do tej inicjatywy – mówi Krzysztof Pakuła, prezes Grupy Chorten.

Dziękujemy Grupie Chorten i centrom handlowym, którzy otworzyli przed nami swoje drzwi. Do finału Pól Nadziei przyłączyła się w tym roku: Restauracja Kawelin, Esperanto Cafe i Folwark Nadawki. Połowa przychodu ze sprzedanej kawy w dniach 8-13.04 została przeznaczona na rzecz podopiecznych Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.

FitCake przygotowała żonkilowe pączki, całą kwotę ze sprzedaży przekazała Fundacji.

Baristacja upiekła drożdżówki i sprzedawała je na naszą rzecz aż do wyczerpania!

A w Miodosytni – za datek do puszki można było dostać kawę.

W Atrium Biała była okazja do ułożenia włosów i zaplatania warkoczyków – za datek do puszki. Było to możliwe dzięki uprzejmości dyrekcji ZDZ w Białymstoku.

Była też okazja żeby przejechać się zabytkowym autobusem Jelcz, potocznie zwanym „ogórkiem” . Przewodnicy opowiadali zainteresowanym historię Białegostoku.

Opera Podlaska tego dnia podświetliła się na żółto – na znak łączności z osobami nieuleczalnie chorymi.

Dziękujemy przedstawicielom Auchan Produkcyjna i Hurtowni Def podarowali nam cukierki, którymi częstowaliśmy dzieci.

To był dzień pełen wzruszeń.

Pomagamy dzieciom, dla których liczy się każdy dzień. Dzięki Wam staje się to dużo łatwiejsze. Dziękujemy!

W akcję włączają się też sklepy PSS Społem, w których zbiórka odbędzie się 27.04. Bądźcie tego dnia z nami.

Zdjęcia:
Fotografia Monika Woroniecka
Agnieszka Mierzejewska