W czwartek, 10 marca odbyło się kolejne – drugie już – spotkanie w ramach Kursu Wolontariatu Fundacji „Pomóż Im”, które tradycyjnie już miało miejsce na Wydziale Nauk o Zdrowiu UMB.

Tym razem spotkanie prowadził dr Dariusz Kuć – lekarz Domowego Hospicjum dla Dzieci. Opowiadał o swojej pracy w Hospicjum, o istocie i znaczeniu tego miejsca w życiu człowieka. Doktor poruszał wiele kwestii, które na pewno przydadzą się nowym wolontariuszom – choćby o świadomości tego komu pomagamy i dlaczego warto to robić.

Doktor Dariusz Kuć w czasie spotkania zaprezentował film, w którym rozmawia z pacjentami hospicjum i rodzicami śmiertelnie chorych dzieci. Film z pewnością skłonił wielu uczestników do głębokiej refleksji nad życiem i jego sensem.

Następne spotkanie już w kolejny czwartek, na którym zostanie poruszona tematyka pomocy wolontariackiej w Klinice Onkologii i Hematologii w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. Gośćmi będą wiceprezes Fundacji dr. hab Katarzyna Muszyńska-Rosłan oraz pielęgniarka oddziałowa z Kliniki, dr Agata Panas.

Zapraszamy!